1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İhale kutusu açıldı
İhale kutusu açıldı

İhale kutusu açıldı

İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Erman Yaylalı, Mimoza Otel için kimsenin teklifte bulunmadığını üzülerek belirtirken, yetkinin Yönetim Kurulu’nda olduğuna işaret ederek, Kurul’un toplanarak değerlendirme yapacağını ve süreci belirleyeceğini belirtti.

A+A-

Meltem SONAY

İhtiyat Sandığı Dairesi’ne mahkeme kararı ile 2012 yılında yeniden aide edilen Mimoza Otel’e yönelik başlayan ihale süreci dün tamamlandı.
Merkezi İhale Komisyonu toplandı, teklif kutusu açıldı… Mimoza Otel için teklif çıkmadı.
İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Erman Yaylalı, Mimoza Otel için kimsenin teklifte bulunmadığını üzülerek belirtirken, yetkinin Yönetim Kurulu’nda olduğuna işaret ederek, Kurul’un toplanarak değerlendirme yapacağını ve süreci belirleyeceğini belirtti.

Tahliye edilmişti…
İşadamı Cafer Gürcafer’in kirasında bulunan ve ‘sözleşme şartlarına uyulmadığı’ gerekçesiyle tahliye kararı verilen otelin çalıştırılması ile ilgili ihale süresi 2 Temmuz’da tamamlanıyordu.
Mayıs ayında Merkezi İhale Komisyonu tarafından başlatılan ihaleye katılacak firmaların 2 Temmuz Çarşamba günü saat 10.00’a kadar Maliye Bakanlığı’na teklif sunması gerekiyordu.
1 milyon 240 bin Sterlin taban fiyatlı ihale için kimse teklifte bulunmadı.

Peki şimdi ne olacak?
İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Erman Yaylalı, Mimoza Otel için kimsenin teklif atmadığını üzülerek belirtirken, mevcut durum ve bundan sonraki süreci belirlemek üzere Yönetim Kurulu’nun toplanacağını kaydetti.
“Yetki Yönetim Kurulu’nda” diyen Yaylalı, Yönetim Kurulu’nun önümüzdeki hafta içerisinde toplanıp izlenecek yolu belirlenmesinin beklendiğini ifade etti.
Mimoza Otel’in uzunca bir süredir atıl kaldığına işaret eden Müdür Yaylalı, “Amacımız en kısa sürece bir sonuca kavuşturmak” dedi.

Neler yaşanmıştı?
Geçmişte işadamı Cafer Gürcafer’in işletmesinde bulunan Mimoza Hotel, sözleşme şartları yerine getirilmediği gerekçesiyle İhtiyat Sandığı’na geri iade edilmişti.
İadenin ardından ayni yıl otel ile ilgili yeniden ihaleye çıkılmış, ‘European Ltd’ isimli şirket ihaleyi 2012 yılında kazanmıştı.
Bu süre içerisinde gerekli yasal mevzuatların yerine getirilmemiş, ihale İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bakanlar Kurulu onayına sunulmamıştı.
UBP Hükümeti döneminde gerekli mevzuatlar yerine getirilmeyen ihale yasallaşmamış, süreç içerisinde ihaleye yönelik ilgili evraklar ve yönergelerin kayıp olduğu fark edilerek, yeniden ihaleye çıkılma kararı alınmıştı.
Otel ile ilgili Mayıs ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ve İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu tarafından yeniden ihaleye çıkılarak, Merkezi İhale Komisyonu’nda teklif kabulüne başlanmıştı.
İhale süreci dün tamamlandı, Mimoza Otel için teklif sunun olmadı.

Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler