1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İHALE KUTUSU AÇILDI
İHALE KUTUSU AÇILDI

İHALE KUTUSU AÇILDI

İhtiyat Sandığı’na ait olan ve satışa çıkarılan Mimoza Otel’in teklif kutusu bugün açıldı ve kutudan iki adet teklif çıktı. Otel’in satışına ilişkin ikinci ihaleye teklif verme süresi, bu sabah sona erdi ve teklif kutusu, teklif verenler

A+A-

 

 

 

İhtiyat Sandığı’na ait olan ve satışa çıkarılan Mimoza Otel’in teklif kutusu bugün açıldı ve kutudan iki adet teklif çıktı.

Otel’in satışına ilişkin ikinci ihaleye teklif verme süresi, bu sabah sona erdi ve teklif kutusu, teklif verenler, İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu üyeleri ve basın ile tasdik memuru huzurunda saat 11.00’de, İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akşit Altan ile Müdür Mehmet Metcooğlu tarafından açıldı.

Kutu, yakın bir zamanda gerçekleşen ilk ihalenin aksine boş çıkmadı. İhaleye iki şirket teklif verirken bunların isimleri ve önerdikleri rakamlar teklif kutusu açılarak, basın önünde ve noter huzurunda kontrol edilerek açıklandı.

Taban katılma bedeli 2 milyon Sterlin olan ihalede “Near East University Ltd.” 2 milyon 200 bin Sterlin, The European Home Ltd. ise 2 milyon Sterlin teklif verdi.

İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akşit Altan, zarfları açıp incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, söz konusu tekliflerin en kısa zamanda teknik açıdan da inceleneceğini ve konuyla ilgili gelişmelerin kamuoyuna bildirileceğini söyledi.

İhale şartnamesine göre, tekliflerdeki farkın 500 bin sterlinin altında olması halinde İhtiyat Sandığı’nın “açık pazarlık” yapma hakkı bulunuyor.

İnternette yer alan ihale şartnamesinin 9. maddesi C bendi şöyle:

“Uygun taban fiyatın üstünde teklif verenler arasında en az 500,000.-STG fark olması halinde ihale usulüne uygun karara bağlanır.

Bu rakamın altında (500,000.-STG) verilen teklifler arasında fark varsa o zaman İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu, en yüksek teklifi verenle geriye kalanlardan en az 1 (bir) teklif arasında açık pazarlık usulüne geçme hakkına sahip olabilecektir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler