1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İFTAR ÇADIRLARININ HEDEFİ 140 BİN
İFTAR ÇADIRLARININ HEDEFİ 140 BİN

İFTAR ÇADIRLARININ HEDEFİ 140 BİN

Ramazan ayının ilk gününden itibaren kurulmaya başlayan iftar çadırlarında, Ramazan boyunca toplam 140 bin kişinin iftar açması hedefleniyor

A+A-

 

Türk Kızılayı ile Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’ nın işbirliği, Türkiye Büyükelçiliği’nin mali desteğiyle Ramazan ayının ilk gününden itibaren kurulmaya başlayan iftar çadırlarında, Ramazan boyunca toplam 140 bin kişinin iftar açması hedefleniyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, aşevleri ve iftar çadırları ile yurtiçinde binlerce yoksul ve muhtaç kişinin sıcak yemekle iftar yapmasını sağlayan Türk Kızılayı, KKTC’de gerçekleştirilen iftar çadırlarına 17 kişilik teknik ekibiyle destek sağlıyor.

Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele, Lefke, Esentepe, DipKarpaz ve Beyarmudu olmak üzere 9 ayrı noktada kurulan çadırlardan ve sosyal tesislerden Türkiye ve diğer ülkelerden gelen öğrenciler, yurt dışından KKTC’ye çalışmak için gelen işçiler ve iftar saatinde evine yetişemeyen vatandaşlar yararlanıyor.

Açıklamaya göre, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ile Türk Kızılayı’ nın faaliyetlerini destekleyen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’a teşekkür ederken, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da katıldığı iftar yemeğinde yemeği düzenleyenlere teşekkür etti ve “Kendimi içinizden biri gibi hissediyorum” dedi.

Akça, Ramazan Ayı’nın bir rahmet ayı olduğunu ve bu ayda insanların birbirine daha da yakınlaştığını belirterek, herkesin bundan istifade etmesini istedi.

 

 

 

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler