1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İDDİALAR VAKIFLARI KARIŞTIRDI
İDDİALAR VAKIFLARI KARIŞTIRDI

İDDİALAR VAKIFLARI KARIŞTIRDI

Vakıflar Bankası’nın İstanbul Havayolları’na verdiği yüklü miktardaki kredinin, krize dönüştüğü iddiası ortalığı karıştırdı VAKIFLAR’DA ‘KREDİ KRİZİ’ İDDİASI! Vakıflar Bankası’nın İstanbul Havayolları’

A+A-

 

 

 

Vakıflar Bankası’nın İstanbul Havayolları’na verdiği yüklü miktardaki kredinin, krize dönüştüğü iddiası ortalığı karıştırdı

 

VAKIFLAR’DA ‘KREDİ KRİZİ’ İDDİASI!

 

 

Vakıflar Bankası’nın İstanbul Havayolları’na verdiği yüklü miktardaki kredinin, krize dönüştüğü iddia edildi.

Bankaya yüklü miktarda borcu olduğu belirtilen İstanbul Havayolları’nın 560 milyon Euro’luk yeni kredi talebinin borcuna rağmen onaylandığı, bankanın Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı hakkında soruşturma başlatıldığı ileri sürüldü.

Güvenilir kaynaklar iddiaları doğrularken, Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Yıldırır ise tüm iddiaları reddetti, ‘Ne kredi verildi, ne de soruşturma başlatıldı” dedi.

Faal döneminde İstanbul Hava Yolları işletmesine verilen Salamis Bay Conti Resort Hotel Genel Koordinatörü Mehmet Kral da, yeni bir kredi talebinin söz konusu olmadığını, 8 yıl önce bankadan alınan kredinin ise düzenli olarak ödendiğini kaydetti.

 

İPOTEKLİ HANGAR İPOTEK GÖSTERİLDİ İDDİASI

İstanbul Havayolları’nın bankaya ipotek olarak özelleştirilmesi gündemde olan Ercan Devlet Havaalanı’nda bir hangarı gösterdiği, daha sonradan söz konusu hangar üzerinde birçok ipotek daha olduğunun ortaya çıktığı da iddialar arasında.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler