1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İÇİŞLERİ BAKANI GÖKMEN Mİ?
İÇİŞLERİ BAKANI GÖKMEN Mİ?

İÇİŞLERİ BAKANI GÖKMEN Mİ?

Başbakan İrsen Küçük’ün Ankara ziyaretinde yanında götürdüğü kabine listesine ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Kabine de 4 bakanın değişeceği yönündeki iddiaların yanı sıra olası bir kabine değişikliğinde kimlerin bakan koltu

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük’ün Ankara ziyaretinde yanında götürdüğü kabine listesine ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

Kabine de 4 bakanın değişeceği yönündeki iddiaların yanı sıra olası bir kabine değişikliğinde kimlerin bakan koltuğuna oturacağı merak ediliyor.

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, sürekli ÖRP’nin dimdik ayakta olduğunu söylese de Ankara’nın ÖRP’den pek hoşnut olmadığı iddia ediliyor…

Bilindiği gibi ÖRP uzunca bir süredir UBP ile flört halindeydi…

Bu flörtün yakında nikahı kıyılacağına dair iddialar kulislerde yüksek sesle söylenmeye başlandı.

Hatta ve hatta olası kabine değişikliğinde İçişleri Bakanı, ÖRP İskele Milletvekili Mustafa Gökmen’in olacağına dair yoğun iddialar var.

Peki ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ne olacak? Bu konuda kulisler de konuşulan iddialar, “ÖRP kendini feshedecek. Avcı, UBP’ye geri dönecek, hem hükümette yer alacak hem de parti kademesinde” yönünde…

Buna dair iddialar pek çok kez yazıldı, her seferinde de iddialar yalanlandı.

Ancak bu kez Ankara’nın olaya bizzat el attığı ve bunu istediği konuşuluyor…

Şimdi bu iddiaların ne kadarının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 


 

Başbakanlık ‘yolsuzluğu’ soruyor!..

 

Başbakanlık, kamuda yolsuzluğu yaptığı anket ile araştırıyor.  Devlet Kurumsal ve Fonksiyonu gözden geçirme projesi kapsamında Başbakanlığın eş güdümünde

Türkiye Ekonomi Politikası Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından KADEM Araştırma Şirketi’ne anket yaptırılıyor.

Araştırmanın amacının kamu görevlileri ve kamu çalışanlarının kamu yönetiminin geneli, çalıştıkları kurumlar, sundukları çeşitli kamu hizmetleri kamuda reform ile ilgili düşüncelerini ortaya koymak.

Anket yaklaşık 1300 kişi ile yüz yüze gerçekleşecek. Şimdiye dek aralarında polis ve öğretmenlerin de olduğu yaklaşık 700 kişi ile anket gerçekleşirken, birkaç haftaya kadar anket sonuçlarının açıklanacağı öğrenildi.

Anket kamudaki birçok konu hakkında çeşitli sorular içeriyor. Ankette kamu kurumlarında ki durum da soruldu, şıklar arasına “Yolsuzluk yaygındır” maddesi konularak, fikir alındı. 

 


 

İskele Belediyesi’nden örnek davranış ama...

 

İskele Belediyesi, belediye meclisi bu yıl, yılbaşı nedeniyle yaşlılara, çalışanlara vereceği yemekleri iptal ederek Van depremzadelerine 20 bin TL yardım kararı almış. Başta başkan Halil Orun olmak üzere tüm meclis üyelerini kutlarız.

Ama Halil Orun, makam aracı olarak  Mercedes almaktan vazgeçseydi 20 bin TL değil, çok daha fazlası bir yardıma giderdi.

 


 

Kıbrıslı Türkler Türkçe anlıyor mu?

“Evet bu soruyu bir Türk arkadaşımız sordu. Berlin'de SPD (Alman Sosyal demokrat Partisi) Kurultayı'ndaydık. CTP Heyeti'nden Özdil Nami ve Ünal Fındık ile sohbet etmekteydik. Sanırım Fazilet Özdenefe o sırada yanımızda yoktu. CTP'li arkadaşları önemli bir sosyal demokrat kurumun Türkiye'deki ofisinin karşımıza çıkan elemanı ile tanıştırdım. Üç, beş kelime konuştuk. Yani konuştuğumuz dil Türkçe idi. Herkes herkesi anlamaktaydı. Sonra birden o arkadaşımız bana döndü 'hep Türkçe konuşarak ayıp ettik galiba, arkadaşlar anlıyorlar mı?' tarzında bir soru sordu. Ben kendisine KKTC'nin anadilinin Türkçe olduğunu ve Kıbrıslı Türklerin de 'Japonca değil Türkçe' konuştuklarını anlatırken Özdil Nami'nin yüzünü görmeliydiniz. Haklı olarak şaşırıp kaldı bu duruma. Belki şimdiye kadar çok şey duymuştu. Ancak sanırım bir Türk'ün kendisi ile ilgili olarak 'Türkçe anlıyor mu?' tarzı sorusuyla ilk defa karşılaşıyordu. Özdil Nami ve Ünal Fındık haklı olarak çok bozuldular. Yaşanan olay Türkiye'de 'entellektüel' olarak tanımlayacağımız bir arkadaşımızın bile Kıbrıslı Türkler hakkındaki bilgi düzeyini göstermekteydi.”

OZAN CEYHUN

 


 

Cehennemde sahte cennet

Yetmiyor mu etrafta yükselen imdat sesleri, canını kurtaracak diye sevdiğinin canını ezenlerin mutsuzluğu, birbirine düşürdüğünüz dostluklar, itişmeler, kapışmalar...

Memleket dönmüş yangın yerine, siz kendinizi doğrulama peşinde!

Hala daha gelecek nesiller yerine gelecek seçimlerin derdinde.

Halkın yüzüne bakacak cesareti kendinde her şeye rağmen bulabiliyor musun ey yüce hükümet?

Acımı, mutluluğumu, hüznümü, zenginliğimi, sefaletimi benimle yaşamayacaksan.

Açlığımı doyurmayacak, hastalığıma şifa olmayacaksan.

Beni ben yapmayacak ellere muhtaç edeceksen.

Beni anlamayacak, duymayacak, görmeyeceksen, devleti benim adıma yönetmekte işin ne?

TAHSİN MERTEKÇİ


 

Kıbrıslıtürklerin son 50 yılda yarattığı en önemli değerlerden bir tanesi; Yenidüzen. Kıbrıslıtürklerin özgürlük, barış, mücadele ve birleşme mücadelesinin öncü neferi. Sen çok yasa Yenidüzen !

Nuri SILA’ın profilinden

***

Emek en yüce değerdir!!! İyi ki varsın YENİDÜZEN...

Diren Çakılcı’nın profilinden


Başbakanlığa yakışmayan bir görüntü…


 

 

“Bu bölümü açmadan önce okuldaki duruma bir bakalım. 24 öğrencisi olan Haspolat Endüstri Meslek Lisesi’nde 20 öğretmen görev yapıyordu. Bugüne kadar bu çarpık durum için sendika tek söz bile etmedi. Şimdi o okula bir bölüm açtık ve 23 öğrenci kaydettik. Hemen okulda greve gittiler. 20 öğretmenin 12’si o greve katılmadı. Bu kez dışarıdan okula destek getirmeye kalktılar, gene olmadı. Döndüler her gün başka başka okullarda grev koydular onu da sürdüremediler. Çünkü sağduyulu öğretmenlerimiz bu oyuna alet olmadılar.”

Eğitim Bakanı DÜRÜST

 


 

“Bu şekilde yapılan sayımın ardından açıklanan rakamları doğru kabul etmek mümkün değildir. Rakamlar yanlıştır ve nüfusumuzun gerçek sayısını göstermekten acizdir”  

TDP Başkanı ÇAKICI

 

 

 


 

BALIK HAFIZASI

 

 

10 EKİM 1989

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2631 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler