1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İBRAHİM UNUTULMADI
İBRAHİM UNUTULMADI

İBRAHİM UNUTULMADI

Kıbrıs'daki olağanüstü etkinlikler için barış ödülü Alman-Kıbrıs Forumu (DZF), barış aktivisti İbrahim Karabardak'ın Kıbrıs'daki anlayış ve işbirliği için yaptığı katkılarından dolayı O'nu onurlandırmak amacıyla bir ödül töreni düzenliyor. Her iki yıl

A+A-

 

Kıbrıs'daki olağanüstü etkinlikler için barış ödülü

 

Alman-Kıbrıs Forumu (DZF), barış aktivisti İbrahim Karabardak'ın Kıbrıs'daki anlayış ve işbirliği için yaptığı katkılarından dolayı O'nu onurlandırmak amacıyla  bir ödül töreni düzenliyor.

Her iki yılda bir düzenlenecek olan bu etkinlikte ilk ödül geçen yıl aramızdan ayrılan İbrahim Karabardak'ın ailesine takdim edilecek

 

Alman Kıbrıs Forumu Başkanı Eckart Kuhlwein, juri toplantısında yaptığı açıklamada “İbrahim Karabardak insanlara mutluluk veren, Kıbrıs'ın her iki tarafındaki insanların yakınlaşması için onları cesaretlendiren biri idi", dedi ve şöyle ekledi: "İbrahim, Kıbrıs'ın bölünmüşlüğünü aşmak için pek çok sivil toplum örgütünde aktif rol oynuyordu ve bölünmüşlüğe siyasi çözüm bulunmadan önce bunun her şeyden önce kafalardan ve yüreklerden kaldırılması gerektiğine inanıyordu."

 

Kulwein konuşmasına "bu Kıbrıslı Türk, sınırları aşmanın pek çok yolunu buldu. İnşaat Mühendisi olmak için Berlin'e geldiğinde Kıbrıs'ın iki tarafındaki pek çok Kıbrıslı yoldaş ile ilişkiler geliştirdi. İlk işini adanın Guney'inde buldu. İnsanlarla bir araya gelmekten hiç yorulmadı" diye devam etti ve ekledi "İbrahim, Alman Kıbrıs Forumu için çok önemli bir kişiydi".

 

Alman Kıbrıs Forumu'nun barış ödülü Kıbrıs'taki tolerans, diyalog ve uzlaşı konularında öncü birey veya örgütlere verilecek. Forum, bu törenleri barış sürecine gönülden katkı koyan ama kendini ön plana çıkarmayan kişileri kamuoyunun ilgisine getirmek için her iki yılda bir düzenleyecek. 2011 DZF Barış Ödülü, 3 Mayıs 2012'de bir tören ile Lefkoşa'da Ledra Palas ara bölgesindeki Goethe Enstitüsün'de gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1833 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler