1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İBRAHİM ŞEVKİ EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR
İBRAHİM ŞEVKİ EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

İBRAHİM ŞEVKİ EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Kıbrıslı Türk genci İbrahim Şevki, “O Ses Türkiye” yarışmasında başarıyla ilerliyor

A+A-

 

 

 

 

Türkiye’de Show TV tarafından düzenlenen ve ülkemizden de birçok sanatçının elemelerine katıldığı “O Ses Türkiye” yarışmasında elemeler sonrası Kıbrıslı Türkleri temsil eden tek kişi olarak İbrahim Şevki, ilk elemelerde Mustafa Sandal’ın beğenisini toplayarak onun takımında yer almayı başardı. Binlerce yarışmacının katıldığı ses yarışmasında İbrahim Şevki, önce ilk 72'ye kalmayı son olarak da geçtiğimiz pazar akşamı yayınlanan “düello” performansıyla birlikte aynı şarkıyı söyleyerek yarıştığı takımındaki rakibini geride bırakarak ilk 32'nin içinde yer almaya hak kazandı. “O Ses Türkiye” yarışmasının bundan sonraki adımlarında seçmelere doğrudan katılabilecek olan herkesin desteği çok önemli olacağı açıklanırken,  program ve yarışma sırasında gönderilecek SMS'lerin çok önemli bir rol oynayacağı öğrenilen yarışmada, bu değerli gencimize tüm halkımızın beğeniyle ve duyarlılıkla sahip çıkıp destek vereceğinden hiç kuşku duyulmadığı kaydedildi.

“O Ses Türkiye” yarışması her pazar akşamı Show TV ekranlarına gelmekte olup halkın katılımının başlayacağı programların birkaç hafta içerisinde başlaması beklendiği dile getirildi.

 

İBRAHİM SEVKİ KİMDİR?

 

İbrahim Sevki, 26 Nisan 1986 tarihinde Güzelyurt’ta doğdu. On yaşında gitar çalmaya başlayan Şevki, lise yıllarında ilk bestelerini yapmaya başladı. Kolej eğitimini tamamladıktan sonra, Doğu Akdeniz Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bölümü’ne devam etti. Daha sonra burs alarak Amerika Birleşik Devletleri Boston Üniversitesi’nde eğitim gördü. Bölümünü bitirdikten sonra Alan Öğretmenliği masteri yapan Şevki, ardından askerlik görevini yerine getirdi. Eğitim hayati boyunca müzikten hiç kopmadı. İbrahim Şevki'nin farklı olan sesi ve geniş oktav aralığı profesyonel müzisyenlerce fark edildikten sonra bu yönde ses teknikleri çalışarak kendini geliştirdi. Kıbrıs’ta ve Türkiye'de katıldığı, jüri üyeliğini Turhan Yükseler, Özkan Uğur, Işın Karaca, Fuat Güner, Nükhet Duru, Selim Çaldıran gibi önemli isimlerin yaptığı saygın beste ve ses yarışmalarında dereceler elde etti. Kıbrıs’ın en koklu gruplarından olan SOS ile birlikte çalışırken, aynı yıl Haluk Levent' in Kıbrıs'taki tüm program ve konserlerinde vokalistliğini yaptı.

 

 

İbrahim’in bugüne kadar müzikte elde ettiği başarılardan bazıları
2010 Haluk Levent 'Karagöz ve Hacivat' albümündeki 12 şarkıya vokal.
2009 Türkiye Webeste Yarışması, Ses Kategorisi, Sertab Erener’in ‘Aşk’ şarkısıyla 3.lük ödülü.
2008 Kıbrıs BRTK Hafif Müzik Beste Yarışması ’Özel Tenim’ adlı bestesiyle 3.lük ödülü.
2007 Türkiye Webeste Yarışması, Pop Beste kategorisi ‘Tut Ellerimi’ adlı bestesiyle 1'incilik ödülü.
2006 Kıbrıs BRTK Hafif Müzik Beste Yarışması ‘Tut Ellerimi’ adlı bestesiyle 3.lük ve Kamran Aziz Özel Ödülü.

 

 

Bu haber toplam 2411 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler