1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. I. LEYMOSUNLULAR PİKNİĞİ 3 HAZİRAN'DA
I. LEYMOSUNLULAR PİKNİĞİ 3 HAZİRANDA

I. LEYMOSUNLULAR PİKNİĞİ 3 HAZİRAN'DA

Kıbrıs Türk kültürü ve sosyal yaşamında önemli bir yeri olan Limasol (Leymosun) göçmenleri ile yeni kuşak çocukları ve aileleri, 3 Haziran 2012 Pazar günü “I. Leymosunlular Pikniği” düzenliyor.

A+A-

 

 

 Kıbrıs Türk kültürü ve sosyal yaşamında önemli bir yeri olan Limasol (Leymosun) göçmenleri ile yeni kuşak çocukları ve aileleri, 3 Haziran 2012 Pazar günü “I. Leymosunlular Pikniği” düzenliyor.

         Piknik, Girne Boğazı’nda yapılacak ve sabah erken saatlerde başlayacak.

İnternet medyasında örgütlenen Leymosunlular, Facebook sosyal paylaşım sitesindeki “Ben Leymosunluyum” grubundan yola çıkarak, geleneksel hale getirmeyi hedefledikleri pikniği organize ediyor.

         Bu amaçla oluşturulan “I. Leymosunlular Pikniği Organizasyon Komitesi”, tüm grup üyelerinin gönüllü katılımı ile piknik için son 3 aydır düzenli toplantılar yapıldığını açıkladı.

Girne’de düzenli olarak yapılan toplantıların yanı sıra Güzelyurt ve Mağusa’da da bir araya gelen komite üyeleri, pikniğin en iyi şekilde organize edilmesi için yerel yönetimler ve özellikle Leymosun’da kurulmuş işletmeler ile Leymosun göçmenlerinin daha sonra kuzeyde kurduğu işletmelerden de destek aldıklarını belirtti.

 

          Girne Boğazı’ndaki pikniğe, Leymosun ve bağlı köylerde doğan, yaşayan, “Ben Leymosunluyum” diyenler ve aileleri davet edildi.

         Organizasyon Komitesi, piknik alanında çeşitli stantlar da kurularak, Leymosun kültürüne ait yiyecek, içecek satışı ile sembol ürünlerin satılacağını duyurdu. Organizasyon Komitesi pikniğin amacını şöyle özetledi:

“Kıbrıs adasının en önemli değerlerini toplumla buluşturan ve çok önemli bir kültürün beşiği olan Leymosun’u yaşatmak, Leymosunlu kitleleri ve farklı kuşakları buluşturmak, anıların yeniden canlanmasını sağlamak. 38 yıl sonra Kuzey Kıbrıs’ın farklı ilçelerine, kasaba ve köylerine ayrıca yurt dışına dağılan Leymosunluları, bu piknikte bir araya getirmek. Leymosunluların birbirini yeniden hatırlaması, yeni kuşakların tanışması, doğduğumuz ve karakterimizi şekillendiren coğrafyaya dair coşkunun yeniden yaşanması.”

 

Organizasyon Komitesi, piknikle ilgili ayrıntıların Facebook’taki “Ben Leymosunluyum” grubu ve medya üzerinden, kamuoyu ile paylaşılmaya devam edeceğini duyurdu.Leymosunluların birbirini bulması, yeni kuşak Leymosunluların birbirini tanıması, doğdumuz ve karakterimizi şekillendiren coğrafyaya dair yaşam dolu, coşkulu ve içten duygularımızın tekrar tekrar dile gelmesi ortak gailemizdir.

 

I. LEYMOSUNLULAR PİKNİĞİ

Organizasyon Komitesi

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler