1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜR-İŞ’TEN BES’İN GREVİNE DESTEK
HÜR-İŞ’TEN BES’İN GREVİNE DESTEK

HÜR-İŞ’TEN BES’İN GREVİNE DESTEK

Hür-İş, günlerden beridir grevde olan Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının grevine destek belirtti.

A+A-Hür-İş, günlerden beridir grevde olan Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının grevine destek belirtti.

Hür-İş Genel Başkanı Yakup Ö. Latifoğlu, konuyla ilgili açıklamasında, belediye çalışanlarının, Belediye Başkan ve Meclisi’nin “hesapsız icraatları” sonucu emeğinin karşılığını gününde alamadığını ve geçim sıkıntısı içinde olduğunu savundu. Latifoğlu, hükümeti de belediye çalışanlarının sorunlarına duyarsız ve ilgisiz bir tavır içinde olmakla suçladı.

Hükümetin, devam eden grevi yasaklamak yerine, iki bakanın da imza koyarak taraf olduğu protokolün uygulanması için üstüne düşeni yapmasını isteyen Latifoğlu, şöyle devam etti:

“Çalışanların yasal hakları uzun süreden beri ödenmemektedir. Çalışanların kesilen Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı kesintileri ilgili yerlere yatırılmayıp başka maksatlarda kullanılarak çalışanlar dolandırılmaktadır. Buna son verecek düzenlemeler hayata geçirilip yasalara uymayanlar cezalandırılmalıdır.”

Yakup Latifoğlu, “Birçok belediyede var olan benzer sorunların süratle çözümlenmemesi halinde bugün Lefkoşa Belediyesi’nde yaşananlar birçok belediyede yaşanacaktır. Bunun sorumlusu yaşananlara seyirci gibi duran UBP Hükümeti olacaktır” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler