1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜR-İŞ'TEN BENZİN ZAMMINA TEPKİ
HÜR-İŞTEN BENZİN ZAMMINA TEPKİ

HÜR-İŞ'TEN BENZİN ZAMMINA TEPKİ

Hür-İş, son zamanlarda petrol fiyatlarındaki artış sebep gösterilerek, ülkede akaryakıta sürekli zam yapıldığını kaydederek, bunu eleştirdi

A+A-

 

 

Hür-İş, son zamanlarda petrol fiyatlarındaki artış sebep gösterilerek, ülkede akaryakıta sürekli zam yapıldığını kaydederek, bunu eleştirdi ve “çarşıda yaprak sallanmayan günümüzde iğneden ipliğe ve özellikle temel tüketim maddelerinin fiyatının artması demek olan bu uygulama hemen geri alınmalıdır” dedi.

Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

“Son zamanlarda petrol fiyatlarındaki artış sebep gösterilerek, akaryakıta sürekli zam yapılmaktadır.

 

Özellikle Kıbrıs Türk Petrolleri’nin satılmasından sonra bu durum daha sık yaşanır olmuştur. Çarşıda yaprak sallanmayan günümüzde iğneden ipliğe ve özellikle temel tüketim maddelerinin fiyatının artması demek olan bu uygulama hemen geri alınmalıdır.

 

Fısıltı gazetesi ile zam yapılacağının duyurulup birilerine rant sağlanması şiddetle kınadığımız ve reddettiğimiz bir diğer uygulamadır.

 

Halkımız, iki yıl öncesi her Çarşamba Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklanan zamlar nedeni ile Çarşamba günlerinin ismini kara Çarşamba olarak söyler olmuştu. Bu durum Hükümet tarafından yeniden yaratılmış ve zamlar nedeni ile günümüz çarşambaları da kara çarşambalara dönüşmüştür. Kendi lüksleri ve rahatları, yurtdışı gezileri ve törenleri için ekonomik sıkıntıyı akıllarına bile getirmeyen, halka gelince sıkıntıları gerekçe gösterenlere  gerekli cevabı günü geldiğinde halk verecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler