1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜR-İŞ DE GREVDE
HÜR-İŞ DE GREVDE

HÜR-İŞ DE GREVDE

HÜR-İŞ, pazartesi yapılacak genel grev ve mitinge katılacağını açıklayarak, çiftçiyi, hayvancıyı ve tüm esnafı da mitinge katılmaya davet etti

A+A-

 

 

HÜR-İŞ, pazartesi yapılacak genel grev ve mitinge katılacağını açıklayarak, çiftçiyi, hayvancıyı ve tüm esnafı da mitinge katılmaya davet etti.

HÜR-İŞ Başkanı Yakup Latifoğlu, meclis alt komitelerinde görüşülmekte olan Sosyal Güvenlik, Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı ile özelleştirmeler, muhaceret değişiklik yasa tasarılarının engellenmesi amacıyla, pazartesi günü yapılacak olan genel grev ve mitinge, HÜR-İŞ Federasyonu ve bağlı sendikalar olarak katılacaklarını ve sendikal platform ile birlikte bu çerçevede mücadeleye var olduklarını ifade etti.

Latifoğlu şunları kaydetti:

“Siyasilerin popülist kararları sonucu sıkıntıya sokulan Sosyal Sigortalar, hükümetin yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesi halinde sıkıntılardan kurtulması mümkünken hükümet kendi yükümlülüklerini yerine getirmeyip bu yükü de çalışanlara, çiftçiye, hayvancıya ve esnafa yüklemek istemektedir. Bunu kabul edip onay vermemizi hiç kimse bizden beklemesin.

Başlatılan bu mücadelemizi yapılmak istenen düzenlemelerden hükümet vazgeçene kadar devam ettireceğimizi duyururken çiftçinin, hayvancının tüm gücü ile esnafın da kepenk kapatarak dayatılanlara dur demek adına 31 Ekim 2011 Pazartesi yapılacak mitinge katılmaları çağrımızı tekrarlamak istiyoruz.”

 

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler