1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Hünkar Rakı Diamond’tan satış rekoru!
Hünkar Rakı Diamond’tan satış rekoru!

Hünkar Rakı Diamond’tan satış rekoru!

Rakı pazarına hızlı bir giriş yapan; adıyla, tadıyla, tasarımıyla büyük dikkat çeken Hünkar Rakı, en yeni ürünü Diamond ile satışlarda da büyük bir çıkış yakaladı.

A+A-


Rakı pazarına hızlı bir giriş yapan; adıyla, tadıyla, tasarımıyla büyük dikkat çeken Hünkar Rakı, en yeni ürünü Diamond ile satışlarda da büyük bir çıkış yakaladı. 19 Mayıs’ta Kıbrıslı rakı severlerle buluşan Hünkar Rakı Diamond, daha ilk haftasında kolay kolay kırılamayacak bir rekora imza attı..

Hünkar Rakı’dan yapılan açıklamada, Diamond’un bir hafta gibi kısa bir sürede hem satış noktaları, hem de restoranlar bazında Kıbrıs rakı pazarının yüzde 40’ına ulaştığı açıklandı.

Hünkar Rakı Uluslararası Pazarlama Direktörü Alp Altuner, ‘bu bir rekor’ dedi..

Altuner, şunları söyledi:
“19 Mayıs tarihi bizim için çok özel bir tarih. İlk olarak elbette, Atatürk’ümüzü sevgi, saygı ve minnetle anarak, geleceğimiz olan gençliğimizin bayramını kutluyoruz. İkinci olarak, ilk iki ürünümüz olan Hünkar Klasik ve Hünkar Yaş Üzüm Rakısı ile Kıbrıs’ta ilk kez 19 Mayıs 2014’te dağıtıma başlamıştık. Üçüncü olarak da bu seneki 19 Mayıs’ta ise bir yeni başlangıcı daha kutladık. Rakı serimizin üçüncü ve süper-premium ürünü olan Hünkar Diamond’ı piyasaya sürdük. Dolayısı ile bu 19 Mayıs’ta üç kutlama birden yaptık.”

Hünkar Rakı Uluslararası Pazarlama Direktörü Alp Altuner, “Ürünlerimiz ilgili çok güzel dönüşler alıyoruz. Cipro İnvestment & Trading bünyesindeki profesyonel dağıtım ve hizmet ağımız hem tüketicilerle birebir görüşüyor, hem de sosyal medyayı yakından takip ediyoruz” dedi.

Hünkar Rakı’nın yüksek üzüm aromaları ve rayihalar, dengeli anason seviyesi, yumuşak içimi, şişe ve bardak tasarımındaki zarafet ve farklılık, %100 Yaş Üzüm, %100 bakır imbik kullanımı, 3 Distilasyon, Tam Göbek Rakısı olması, Şeker ilavesiz üretim,  6 ay ile en uzun dinlenme ve limitli özel rezerv ile öne çıktığı da belirtildi.
Kıbrıs’ın önceliği ve ayrıcalığı var

Altuner, sözlerini şöyle tamamladı:
“Hünkar Diamond ile henüz yolun başındayız. Bu yolculuğun çok keyifli olacağı şimdiden belli çünkü çok beğeni var. Kıbrıs’taki bu beğeni ve talebin önümüzdeki günlerde çok artacağı görülüyor. Ürünlerimizin limitli olması ve Kıbrıs pazarının önceliği nedeni ile bu sene Kıbrıs dışındaki ülkelere Hünkar Diamond’ı sunamayacağız maalesef. Kıbrıs’ın bu ayrıcalığın nedenlerinden biri de, Türkiye’deki üretim süreçlerimizin ana mimarı olan ve aynı zamanda Kıbrıs dağıtımımızı yapan Sayın Sami Efe liderliğindeki Cipro İnvestment & Trading firmasının Kıbrıs’ta olmasıdır. Diamond’la tanıştırdığımız Kıbrıslı Hünkar severleri yılın ortasında Diamond’sız bırakmak olmaz... Kısacası, 2015 yılında limitli sayıda üretilmiş bu butik ürün için Kıbrıs’ın önceliği ve ayrıcalığı var.”

Bu haber toplam 3748 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler