1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ
HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

KTAMS, Başbakan İrsen Küçük’ün “UBP, ekonomide rahatlama sağladı” açıklamasını eleştirdi ve sordu, akaryakıt zamları döviz artışlarından kaynaklarıyorsa, “Dünya’da Petrolün Fiyatı ve Doların TL karşındaki de

A+A-

                                                                                                      

KTAMS, Başbakan İrsen Küçük’ün “UBP, ekonomide rahatlama sağladı” açıklamasını eleştirdi ve sordu, akaryakıt zamları döviz artışlarından kaynaklarıyorsa, “Dünya’da Petrolün Fiyatı ve Doların TL karşındaki değeri düşerken neden benzin fiyatlarında indirim yapmıyorsunuz?” KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan’ın açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

 

         UBP hükümeti iktidar olduğu günden itibaren uyguladığı ekonomi politikaları ile ülkeyi kaosa götürmüş ve  her gün yapılan yeni zamlar ile halkın alım gücü geriletmiştir.

        

Halka geçim sıkıntısı yaşatan hükümetin başındaki Başbakan Sn. İrsen Küçük ise vatandaşın yaşamının tam aksine UBP’nin ekonomide rahatlama sağladığı gibi iddialarda bulunarak hiçbir ekonomik akla uymayan açıklamalar yapmaktadır.

        

Halkın ciddi anlamda alım gücünü gerileten zamların başında ise benzine yapılan zamlar gelmektedir. Bu konuda hükümet yetkililerinin açıklamalarına bakacak olursak ülkemizde yapılan benzin zamlarının kendi iradeleri dışında yapıldığı, dünyadaki petrolün varil fiyatındaki ve dövizdeki artıştan kaynaklı olduğu söylenmektedir.

        

 Ülkemizde benzine zam yapılan tarih olan13 Nisan 2012:

          Dolar 1.8029 TL, Petrolün Varil Fiyatı 120.87 Dolar

        

 Bugün 07 Mayıs 2012:

          Dolar 1.7593 TL, Petrolün Varil Fiyatı 112.38Dolar

        

 Dolardaki değişim  EKSİ %2.41, Petrolün Varil Fiyatındaki Değişim EKSİ %7.02

 

          HÜKÜMETE SORUYORUZ:

 

Dünya’da Petrolün Fiyatı ve Doların TL karşındaki değeri düşerken neden benzin fiyatlarında indirim yapmıyorsunuz?

 

Tüketiciye sadece dünyadaki petrol fiyatlarındaki artışları yansıtıp düşüşleri yansıtmayacak mısınız?

 

Eğer böyle bir ekonomi politikanız varsa fiyatların yükselerek eski seviyeye gelmesi durumunda fiyatlar arttı diyerek benzine bir daha zam yapacak mısınız?

 

UBP hükümeti halka yalan söyleyerek kötü yönetimini gizlemek istese de UBP hükümetin yalanlarına tüm halkın karnı toktur artık. UBP  hükümeti bu halka daha zor günler yaşatmadan biran önce istifa etmeli ve bu halkın önünü açmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler