1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HÜKÜMETİN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE POLİTİKASI YOK'
HÜKÜMETİN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE POLİTİKASI YOK

'HÜKÜMETİN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE POLİTİKASI YOK'

CTP Gençlik Örgütü, bağımlılık yaratan maddelere karşı bilinçli toplumsal mücadele verilmesi gerektiğini belirtti.

A+A-

 

 

CTP Gençlik Örgütü, bağımlılık yaratan maddelere karşı bilinçli toplumsal mücadele verilmesi gerektiğini belirtti.
CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı, yaptığı yazılı açıklamada, Ülkemizde gençlerin; eğitim, işsizlik, vergi, askerlik, spordaki yetersiz altyapı ve uluslararası temaslar, burslar, trafik, kumar gibi birçok sorunu vardır. Bunlara ek olarak, sigara, alkol, uyuşturucu ve tüm diğer bağımlılık yaratıcı maddeler son dönemlerde en büyük sorunlarımız olarak ortaya çıkmaktadır” dedi.
Bu konuda, her konuda olduğu gibi UBP’nin ciddi bir hükümet politikasının olmadığını ileri süren Solyalı, gençlere devlet tarafından sahip çıkılmadığının gayet net ve açık olarak görüldüğünü savundu. Solaylı özetle şu ifadeleri kullandı:
“Üzülerek görüyoruz ki, bu konularda kullanılması gereken harcamaların makam arabalarına, milletvekili transferlerine harcanması, toplumun sağlık ve geleceğinin hiçe sayılması isyan ettirici bir durum olarak karşımızdadır. Medyadan her gün takip etiğimiz ve ülkemizin çok ciddi bir sorunu olan uyuşturucu alanında mücadele tüm toplum tarafından titizlikle ele alınmalı ve önemsenmelidir. Gençlerimizi bu batağa terk etmek bizler için bir alternatif olamaz.
Kıbrıs Türk gençliği bağımlılık batağına itilemez. Bunu reddediyoruz. Bunun için toplumsal bir çabaya ve bütünsel mücadeleye ihtiyaç vardır. Bu görev hepimize düşmektedir. Gençlik örgütleri, sivil toplum örgütleri, medya, aileler ve kişiler çok yoğun bir işbirliği yapmalıdır. Kıbrıs Türk toplumu dayanışmacı bir toplumdur. Bunu defalarca tarih önünde her şeye rağmen gösterdi. Bağımlılıkların bir kader olmadığını UBP hükümetinin bu konudaki etkisizliği ve yetersizliğine rağmen göstermeli, toplumsal mücadele vermeliyiz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler