1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HÜKÜMETİN KIB-TEK KARARI KARA LEKE'
HÜKÜMETİN KIB-TEK KARARI KARA LEKE

'HÜKÜMETİN KIB-TEK KARARI KARA LEKE'

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Kıb-Tek'in özerkleştirilmesi ile ilgili yasa önerisinin ivedilik isteminin hükümet tarafından reddedilmesini “kara leke” olduğunu söyledi

A+A-

 

 

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'nun özerkleştirilmesi ile ilgili yasa önerisinin ivedilik isteminin hükümet tarafından reddedilmesini “kara leke” olduğunu söyleyerek, bu gelişme karşısında sessiz kalmayacaklarını bildirdi.

Bıçaklı’nın açıklaması şöyle;

 

El-Sen  sendikamızın uzmanlara  hazırlattığı  ve mecliste  temsil edilen  siyasi muhalefet  partilerinin de  destek verildiği, Elektirik Kurumunu özerkleştirlmesi ile ilgili yasa önerisinin ivedilik istemi,  ne kadar acıdır ki,hükümet tarafından red edilmiştir. Konu ile ilgili olarak hükümetin bakanlar kurulu kararı  olmasına rağmen, hükümetin böylesine  bir tutum göstermesi  gerçekden  tarihe bir kara leke olarak geçecektir. Kendi insanına sahip çıkmayan bu     hükümetin artık topluma diyecek bişeyi olmadığı gibi o makam da da kalmalarının hiç bir anlamı yoktur ve derhal halkdan özür dileyip istifa etmeleri gerekmektedir.

 

Çünkü o görevde kaldıkları sürece, bu ülkeye çok daha büyük tahribatlar yapacak ve sosyal patlamalara da zemin hazırlamış olacaklardır.

 

Hükümetin bu ayıbı karşısında sendikamız El-Sen ve Federasyonumuz Türk-Sen elbette sesiz kalmayarak mücadelesini  bugüne kadar olduğu gibi bugünden  sonra da zirveye çıkartarak devam edecektir. Ülkenin öz malı olan bu güzide kuruluşun birilerine rant sağlama uğruna peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğimizi,tüm kamu oyunda duyrumak istreriz.

 

Halkımız bu konuda duyarı olmaya ve hükümetin yalanlarına kanmamaya davet ederken,kendi öz malı olan bu kuruluşunuza sahip çıkma noktasında verilecek mücadele’ de sendikaya destek olmaları en büyük  görev olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler