1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMETİ TOPA TUTTULAR
HÜKÜMETİ TOPA TUTTULAR

HÜKÜMETİ TOPA TUTTULAR

Pileliden Başbakan’a: En büyük darbeyi siz yapıyorsunuz Geçtiğimiz Perşembe gün karma köy Pile’de yaşanan olayların ardından Pile’yi ziyaret eden Başbakan İrsen Küçük ve ekibine Pilelinin tepkisi sert oldu. Pile’de yaşayan yurt

A+A-


Pileliden Başbakan’a: En büyük darbeyi siz yapıyorsunuz

 

Geçtiğimiz Perşembe gün karma köy Pile’de yaşanan olayların ardından Pile’yi ziyaret eden Başbakan İrsen Küçük ve ekibine Pilelinin tepkisi sert oldu. Pile’de yaşayan yurttaşın sorunlarına hükümetin yıllardır kulak tıkadığı dile getirilirken, Pile’de yaşayan ülke insanına en büyük darbenin hükümet tarafından yapıldığının altı çizildi.İNSANLAR KAPIDA SABAHLIYOR

Pile Türk muhtarı Necdet Ermetal, Başbakan İrsen Küçük’ün konuşmasından önce yaptığı konuşmada, Pile’de yaşayan Türklerin sorunlarını anlattı. Ermetal’in ortaya koyduğu sorunlara toplantıya katılan bazı Pileli Türk köylüler de katkı yaptı. 
Nejdet Ermetal, KKTC vatandaşı olarak Pile’ye evlerine gelirken Beyarmudu Kapısı’nda kendilerine yurtdışına çıkıyorsunuz denildiğini, yanında kimlik kartı olmayan veya kaybeden insanların evlerine (Pile’ye) gelemeyerek kapıda çok sabahladığını söyledi. 
Ermetal, Pile’de yaşayanların yurtdışında yaşadığı kabul ediliyorsa, onların da paralı askerlik talep etme hakları olacağını ve uygulama devam etmesi halinde bunu talep edeceklerini anlattı. 
Ermetal konuşmasına “Pile Türk toprağıdır diyemezsiniz kimseye, burası Kıbrıs Rum toprağı da değildir” şeklinde devam ederek, Rum muhtarlığının 3 milyon Euro bütçesi varken kendisinin KKTC yasalarına göre alması gereken katkı payını bile almadığını söyledi. 
Ermetal, 3 milyon bütçeli bir muhtarlıkla hizmette yarışmasının söz konusu olamadığını, çıkan elektrik arızası için bile Gazimağusayı arayamadığını çünkü arasa bile oradan gelen TC kökenli görevlinin Beyarmudu kapısında kalacağını söyledi. 

BİZE EN BÜYÜK DARBEYİ HÜKÜMET YAPIYOR

Larnaka Kaymakamlığı’nın Pile Rum muhtarlığında her ay toplantı yaptığını; Türk muhtarlığına ise Beyarmudu belediyesinin yaptığı gönüllü yardım dışında herhangi bir katkının söz konusu olmadığını anlatan Ermetal, eskiden kurulan ve şimdilerde çalışmayan Pile Masası’nın yeniden aktif hale getirilmesini istedi. 
Ermetal, KKTC yetkililerin sorunları bildiğini ancak çözümlerin ortada olmadığına işaret ederek, Pilelilere en büyük darbenin Beyarmudu Kapısı’nda kendilerine yurt dışına çıkış işlemi yapan KKTC tarafından yapıldığını ifade ederek, bunu “(Bize) en büyük darbeyi devletimiz vuruyor” şeklinde dillendirdi. 
Pile Türk Muhtarı Nejdet Ermetal’den sonra söz alan üç kişi de aynı şekilde yurtdışı vize uygulaması eleştirerek, çözüm istediler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler