1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMETE UYARI
HÜKÜMETE UYARI

HÜKÜMETE UYARI

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın Cumhuriyet Meclisine sevk edildiği günün, Elektrik Kurumu ve Telefon Dairesinde süresiz grevlerin ve büyük mücadelenin başlayacağı gün olacağını bildirdi. Açıklamanın tam metni ş

A+A-

 

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın Cumhuriyet Meclisine sevk edildiği günün, Elektrik Kurumu ve Telefon Dairesinde süresiz grevlerin ve büyük mücadelenin başlayacağı gün olacağını bildirdi.

Açıklamanın tam metni şöyle;

“Hükümete, özelleştirme ile ilgili bugüne kadar yapmış olduğumuz uyarı ve ikazlarımıza rağmen, hala daha bu konuda ısrarını inatla sürdürmesini anlamak mümkün değildir. Özelleştirme kapsamına alınan elektrik ve telefonun, stratejik konuma haiz olduğunu bu gibi tekelleşmenin çok büyük tehlike olduğunu ve bu nedenle özelleşmemesi gerektiğini, komşumuz Güney Kıbrıs’tan, Malta’dan ve Avrupa’daki uygulamalardan da örnekler vererek anlatmaya çalışıyoruz, ancak hükümet bir türlü anlamak istemiyor. Özelleştirmenin yarar değil, tam aksine büyük bir yıkım yaratacağına inandığımız için, dün olduğu gibi bugünde özerk bir yapıyı savunuyoruz.

 Elektrik ve Telefonun özelleştirilmesi ile ilgili tutumumuzu daha önce çok kez duyurduk, son kez bir daha vurgu yaparak uyarmak istiyoruz; Özelleştirme yasası meclise sevk edildiği günden itibaren, bu işyerlerinde süresiz grevlerin ve büyük mücadelenin başlayacağı gün olacaktır ve ülkedeki çalışma barışı ciddi şekilde bozulacak ve bunun sorumlusu hükümet olacaktır.

Bu nedenle bu konuda Halktan yetki almayan ve halkın ve çalışanların yoğun tepkisine rağmen bu konuları zorlayan Hükümete bu yanlıştan bir an önce vazgeçme çağrısında bulunuyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler