1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMETE SORULAR
HÜKÜMETE SORULAR

HÜKÜMETE SORULAR

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, dövizdeki artış konusunda hükümetin önlem almak yerine vatandaşa akıl verdiğini savundu. Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, döviz kurlarındaki artışın vatandaşları ye

A+A-

“AKIL VERME ÖNLEM AL”

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, dövizdeki artış konusunda hükümetin önlem almak yerine vatandaşa akıl verdiğini savundu.

 

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, döviz kurlarındaki artışın vatandaşları yeni sıkıntılara sokacağını belirterek, dövizle borçlananların ödemekte güçlük çekeceğini, esnafın borçlarını ödemede zorlanacağını ve devlet ihalelerini alan yatırımcıların da dövizle artan malzeme fiyatları yüzünden zarar edeceğini anlattı.

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın “hükümetin ne tedbir alacağını söylemediğini ama halka akıl verdiğini” belirten Yorgancıoğlu, şunları belirtti:

 

“Türkiye Cumhuriyetindeki seçimlerden sonra döviz kurlarındaki yükselişin kaçınılmaz olduğu bilindiği halde Maliye ve Ekonomi ile ilgili bakanlıkların gerekli uyarıları yapmamış ve önlemleri almammış olması UBP hükümeti ile bakanlarının beceriksizliği ve öngörüsüzlüğünün açık göstergesidir.”

 

HÜKÜMETE SORULAR

 

Yorgancıoğlu, açıklamasında hükümetin yanıtlaması istemiyle şu soruları da yöneltti:

 

“Hükümet yeni konutzedeler yaratmamak için ne yapmayı düşünüyor?

Hükümet taksitlerini ödemede zorluk çekenlere nasıl yardımcı olmayı düşünüyor?

Hükümet kendi iş yaşamını geliştirmek için borçlanan ve elindekini de kaybetmekle karşı karşıya kalan esnafımız için ne yapmayı düşünüyor? Hükümet yıllardır alacaklarını ödemediği müteahhitlere yeni ihalelerde kur farkından doğan zararlarını nasıl bir yöntemle telafi etmeyi düşünüyor?

Yoksa UBP hükümeti bütün kesimlerin batması halinde ülkenin daha rahat yönetileceğine mi inanıyor..?”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler