1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMETE İNCE MESAJ !
HÜKÜMETE İNCE MESAJ !

HÜKÜMETE İNCE MESAJ !

Cumhurbaşkanı Eroğlu bayram tebriklerini kabulünde hükümete üstü kapalı eleştirilerde bulundu

A+A-

 

 

“Halkın memnuniyetsizliğini giderecek faaliyetler yapmak hükümetin görevi”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, halkın memnuniyetsizliğini azaltacak faaliyetler yapmanın hükümet edenlerin görevi olduğunu belirterek, gelecek bayramlara daha güzel günlerle ulaşmayı, halkı bugünkünden daha mutlu olduğunu görmeyi diledi.
Eroğlu, her şeye rağmen bir devlet çatısı altında yaşamanın ayrı bir mutluluğu olduğunu ifade ederek, halka devlete sahip çıkma ve birlik, beraberliğini koruma çağrısı yaptı.
Eroğlu, tebrik kabulünün ardından basın mensuplarının talebiyle açıklama yaptı ve bayram mesajı verdi.

“HALKIN MEMNUNİYETSİZLİĞİNİ AZALTACAK FAALİYETLER”

Görev bilinciyle halkın memnuniyetsizliğini azaltıcı faaliyetler yapmanın, halkın hükümet edenlerden beklentisi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, ekonomik sorunların, sıkıntıların asgariye indirilmesi, Kıbrıs Türk halkının kendi devlet çatısı altında birbirine inanarak, güvenerek birlikteliğini sürdürmesini diledi.
Eroğlu, “Bir devletimiz vardır, bu devlete sahip çıkmak her şeyin başında gelir” diye konuştu.
Bütün demokratik kurumların devlet çatısı altında yer aldığını ve faaliyet gösterdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, önce devlete sahip çıkmak, sonra da icraatın başında olanlarca halkın sorunların çözmek için büyük bir uğraş verilmesi gerektiğini söyledi.

“TEMENNİMİZ HALKIMIZI GELECEK BAYRAMLARDA DAHA MUTLU GÖRMEK”

Eroğlu, “Temennimiz gelecek bayrama daha güzel günlerle uğraşmamız, halkımızın gelecek bayramlarda bugünkünden daha mutlu olduğunu görmektir. Her şeye rağmen bir devlet çatısı altında yaşamanın ayrı bir mutluluğu vardır. Demek ki her şeyin başı devlete sahip çıkmaktır. Bu bayram gününde de halkımızdan beklentimiz birlik beraberliğin yanında devlete sahip çıkmaları ve geleceği en iyi şekilde planlayıcı hareketlerin artık uygulama safhasına konulmasıdır” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu basının, halkın, güvenlik güçlerinin, Türkiye halkının bayramını kutlayarak, kazasız, belasız, özellikle trafik kazasız bir bayram diledi.


 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler