1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMET YİNE KRİZDE
HÜKÜMET YİNE KRİZDE

HÜKÜMET YİNE KRİZDE

Töre: Gündeme getirdim, Küçük adım atmazsa… UBP’de yine kriz yaşandı dün. Meclis oturumunda nisabı sağlayamayan UBP, Meclis sonrası yaptığı grup toplantısında ilk gündemi ‘nisap krizi’ oldu. UBP kaynaklarından edinilen bilgil

A+A-

 

Töre: Gündeme getirdim, Küçük adım atmazsa…

 

UBP’de yine kriz yaşandı dün. Meclis oturumunda nisabı sağlayamayan UBP, Meclis sonrası yaptığı grup toplantısında ilk gündemi ‘nisap krizi’ oldu.

UBP kaynaklarından edinilen bilgilere göre dün öğle saatlerinde toplanan UBP Meclis Grubu, yaptığı toplantıda, hem nisap krizini hem de ÖRP’nin UBP’ye katılımı konusunda görüşme yaptı.

Dün 24’ü bulan UBP, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’nun ve Milletvekili Ergün Serdaroğlu’nun  Meclis toplantısına gelmemesi ‘nisap krizi’ne neden oldu.

ÖRP’nin UBP’ye katılımı konusundaki düşünceleri de dün gündeme getiren UBP Vekili Zorlu Töre oldu. Töre, grup toplantısında söz alarak, ÖRP’nin UBP’ye katılımını desteklediğini söyledi.

Konu hakkında bilgisine başvurduğum, Töre, “Evet, toplantıda, bunu dile getirdim. Artık karar Genel Başkan İrsen Küçük’te. Küçük, bir adım atmazsa artık benim yapabileceğim bir şey yok. O, bunu Parti Meclisi’ne götürüp götürmeyeceğine karar verecek” dedi.

Töre, “ÖRP ile birebir görüşme yaptınız mı?” sorusuna ise, “Taraflarla konuşmadan benim böyle bir şey söylemem mümkün değildi, gündeme getirmem de” yanıtını verdi.

UBP’ye daha önce farklı partilerden katılım olduğunu hatırlatan Töre, “Katılımlarla ilgili farklı görüşler olabilir. Ancak demokrasinin çalışması gerekir. Parti Meclisi bu konularda karar mercidir” ifadesinde bulundu.

 “Başbakan’ın Ankara ziyareti ÖRP ile ilgili mi?”  sorusuna da Töre, “Bize Başbakan’ın Çarşamba günü gideceği söylendi. Gidiş maksadı söylenmedi, sadece davet aldığı söylendi” açıklamasında bulundu.

 

 


 

Hasipoğlu-Saner tartıştı mı?…

 

UBP kulislerindeki bir diğer bilgi ise UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ile Ulaştırma Bakanı Ersan Saner arasında yaşanan tartışma…

UBP kulislerinden gelen iddiaya göre; Bilişim Kurulu oluşması için karar alındı. Ama Kurul’un başına kimin geçeceği yönünde tartışma çıktı. Bakan Saner’in önerdiği ismi beğenmeyen Hasipoğlu, “Bu isim partili değil tam aksine muhalif. Eğer ısrar ederseniz istifa ederim”  dedi. 

Dün her ne kadar iki tarafa ulaşmayı denesek de ulaşamadık. Ne Hasipoğlu ne de Saner, telefonlara yanıt vermediği için iddiayı doğrulatma şansımız olmadı.

 

 


 

Madem var, yeyin yutun!

 

“Çıkar çeteleri köşebaşlarını tutuyor.

 Kamuda…

 Meclis’te…

 Belediyelerde…

 Memur…

 Müdür…

 Müsteşar…

 Vekil…

 Bakan…

 Fark etmiyor.

 Kısa yoldan hem de…

 Birilerine peşkeş çekilirken…

 Araziler…

 Krediler…

 İhaleler…

 Toplumun gözünün içine baka baka yalan söylüyor birileri de…

 Karpazlılara Paris vaat ediliyor…

 Lefkelilere İbiza…

 Herkes de ne çok seviyor Kıbrıs Türkü’nü…”

HÜSEYİN EKMEKÇİ


 

"Mammayı" kim yer?

“Bir bakıyorsunuz boy boy resimlerle oralı bir sanatçıya ödül veriliyor. Gülücükler, mutluluklar, paralar havada uçuşuyor. Kimin vekâleti ve kimin vergileri ile har vurup harman savruluyor paralar unvanlar diye sormadan geçemiyorsunuz.
Biz Kıbrıslı Türklerin…

En büyük salonlarda, en havalı kokteyllerde, ailesi ile eşi dostu ile görüşmeye vakti olmayan bakanlarımız boy gösteriyor en büyük gülücüklerini suratlarına takmış biçimde…

Hiç merak ettiniz mi makamlarındaki sanatçı trafiğinde kaç Kıbrıslı Türk sanatçı var diye...”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


Bizim fahri

Polat Alemdar ‘harekatın’ başlangıcı kabul edilmeli ve derhal ikinci harekat da başlatılmalı. Fahri Turizm ve Kültür Ataşelerinin sayısı artırılmalı. Örneğin, rating rekorları kıran “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin Süleyman’ına, Hürrem’ine, İbrahim’ine, Sümbül Ağa’sına; “Kuzey Güney” dizisinin ünlü Kuzey’ine; müzik dünyamızı sarsan, sıkça adamıza da gelen Kıbrısımız, gerek eski eserlerimiz gerekse kültürümüz konusunda artık uzmanlaşan şarkıcılara, türkücülere de ‘Fahri Ataşelik’ verilebilir. Böylece turizm atağımız önünde durulmaz bir hal alır.

Bir ‘bilene’ verilince bir görev, insanın içi ferahlıyor. “Ohhh beee...”diyor insan “Emin adımlarla ilerlemek buna denir işte. Düşmanlar ve de çekemeyenler çatlasın.”

ERDİNÇ GÜNDÜZ

 


Siz adını "Feriha" koyun, onlar "zam" koysun geceleri... Siz Fatmagül'ün suçu ne diye merak ederken, onlar tecavüz etsin maaşlarınıza... Siz "muhteşem" bir yüzyıl izlerken, onlar "muhteşem" yok oluşunuzu hazırlasın... İzlemeye devam edin... Dizi sürüyor hâlâ...

Mert Özdağ’ın profilinden

***

Hiç bitmemiş siyah beyaz bir puzzle gibi hayat, parçaları birleştirmeye korkuyorum…

Sesil Dağman’ın profilinden

 

 


Başbakan İrsen Küçük, Meclis Genel Kurulu birleşiminin ardından, sosyal medyada yayınlanan haberlerden de anlaşıldığı üzere, muhalefet ve ona hizmet yarışı içine giren bazı medya kuruluşlarının, Ulusal Birlik Partisi ve ilkeli siyaset anlayışına saldırmayı gelenek haline getirdiğini belirtti.

 

 


Bütçeyi denkleştirme yalanı ile, akaryakıttan, elektriğe, gazdan tüm vergilere zam üstüne zam yapan işbirlikçi UBP hükümeti, Kıbrıslı Türkler’i soymaya ve fakirleştirmeye devam etmektedir. AKP’ye şirin görünmek ve TC Bakanı Beşir Atalay’dan taktir görerek koltuğu koruma temel amaç olmuştur.

Şener ELCİL (KTÖS)

 


FOTO YORUM

 

UBP’li vekiller sendikacılara uzaktan bakarken, UBP Mağusa Milletvekili Afet Özcafer, sendikacıların yanına gelme cesaretini gösterdi. Ancak sendikacılar Özcafer’e, “Oldu olacak devleti de özelleştirin” eleştirisini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2687 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler