1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMET VE ATALAY'A TEPKİ
HÜKÜMET VE ATALAYA TEPKİ

HÜKÜMET VE ATALAY'A TEPKİ

Yorgancıoğlu’ndan hükümet ve Atalay’a tepki: “Sorun görmezden geliniyor”

A+A-

 

 

Yorgancıoğlu’ndan hükümet ve Atalay’a tepki:

“Sorun görmezden geliniyor”

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın  “KKTC’nin güçlendiği, ekonomisinin geliştiği ve istikrarlı bir büyüme yaşandığı” yönündeki açıklamalarının ülke gerçekleriyle uyuşmadığını belirtti.Yorgancıoğlu, “Bu açıklamalar,  mevcut hükümeti korumak adına yapılmış olsa bile gerçeklerin böyle olmadığı halkımız tarafından bilinmektedir” dedi. CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, devletin tepesinde yaşanan skandallar bir yana, fakirleşen halkın borç batağı girdabından kurtulamadığını ifade etti.“Buna bir de faiz oranlarının yüksekliği eklenince felaketin büyüklüğü artmaktadır. UBP’nin ısrarla bankacılık sistemindeki yasaları düzeltmekten kaçınması insanlarımızı çaresiz bırakmakta, canına kastetme noktasına getirmektedir. Son iki yılda artan intihar olayları karşısında acizliğini koruyan hükümet, ülkemizde felaket noktasına ulaşan bu sorunu görmezden gelmektedir” görüşünü dile getiren Yorgancıoğlu,  mahkemelerde birikmiş 20 bini bulan alacak-verecek davalarının önümüzdeki günlerde yaşanacak toplumsal felaketin habercisi olduğu uyarısında bulundu.Bugün yaşananların, aralık ayında bankalarla ilgili olarak çıkarılmış olan yasanın soruna çözüm üretmeyeceği konusunda ortaya koydukları görüş ve önerilerinin dikkate alınmamış olmasının sonuçları olduğunu savunan Yorgancıoğlu, “İnsanlarımızın borç batağına düşüp intihar ettiği, her geçen gün artan orandan işyerlerinin kapandığı yaşadığımız bir gerçektir. Buna rağmen Türkiye’den gelen Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay, KKTC’nin güçlendiği, ekonomisinin geliştiği ve istikrarlı bir büyüme yaşadığı gibi gerçeklerimizle uyuşmayan açıklamalar yapmaktadır” dedi.

YIKIMA DOĞRU !

Açıklamanın tam metni şöyle: “Halkımız, UBP Hükümetinin yönetiminde çok ciddi bir yıkıma sürüklenmektedir. Devletin en tepesinde yaşanan ve UBP’nin gerçek yüzünü ortaya çıkaran skandallar bir yana, fakirleşen halkımız borç batağının girdabından kurtulamamakta can çekişmemektedir. Buna bir de faiz oranlarının yüksekliği eklenince felaketin büyüklüğü artmaktadır. UBP’nin ısrarla bankacılık sistemindeki yasaları düzeltmekten kaçınması insanlarımızı çaresiz bırakmakta, canına kastetme noktasına getirmektedir. Son iki yılda artan intihar olayları karşısında acizliğini koruyan hükümet, ülkemizde felaket noktasına ulaşan bu sorunu görmezden gelmektedir. Hükümetin görmezden geldiği bu sorun aynı koşullarda yeni borçlanmaları yeniden aynı sonuçların yaşanmasına neden olmaktadır.  Mahkemelerde birikmiş 20 bini bulan alacak-verecek davaları önümüzdeki günlerde yaşayacağımız toplumsal felaketin habercisidir. Bugün yaşadıklarımız, Aralık ayında çıkarılmış olan yasanın soruna çözüm üretmeyeceği konusunda ortaya koyduğumuz görüş ve önerilerimizin dikkate alınmamış olmasının sonuçlarıdır.”

ALAY EDİLİYOR

“İnsanlarımızın borç batağına düşüp intihar ettiği, her geçen gün artan orandan işyerlerinin kapandığı yaşadığımız bir gerçektir. Buna rağmen Türkiye’den gelen Başbakan Yardımcısı Sn. Beşir Atalay, KKTC’nin güçlendiği, ekonomisinin geliştiği ve istikrarlı bir büyüme yaşadığı gibi gerçeklerimizle uyuşmayan açıklamalar yapmaktadır. Yapılan bu açıklamalar,  mevcut hükümeti korumak adına yapılmış olsa bile gerçeklerin böyle olmadığı halkımız tarafından bilinmektedir. Çünkü ekonomik sıkıntılar nedeni ile işyerlerinin kapanmasına tanık olmaktadır. Faizler nedeni ile borç yükü altından kalkamayıp da canına kastedenlerin sayısının son iki yılda arttığına tanık olmaktayız. Adli olayların her gün gazete manşetlerine konu olması ise neredeyse sıradanlaşmıştır. Mevcut kurumları bir bir peşkeş çekilen, üretim sürecinde zorluk çeken, ürettiğini satamayan, işsizlik oranı artan ve borç batağına gömülen halkımıza ekonominin büyüdüğünü, geliştiğini söylemek, en hafif deyimi ile halkımızla alay etmektir.Hükümetteki partinin, parti içi iktidar kavgasından, yapılan usulsüzlük ve yolsuzluklardan, kurumların peşkeş çekilmesinden, sorunlara karşı duyarsızlığından halkımızın sabrı taşmıştır. Bugün halkımızın siyasal iradesini temsil etmeyen Hükümetin iradenin yeniden belirlenmesi için halkımızın huzuruna gitmekten başka çaresi kalmamıştır.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler