1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMET 'UÇUYOR'
HÜKÜMET UÇUYOR

HÜKÜMET 'UÇUYOR'

3 yılda 317 UÇUŞ! UBP Hükümeti görevde olduğu yaklaşık 3 yılda ‘uçma’ rekoru kırdı… Sık sık ‘yurtdışı ziyareti’nde bulunan Başbakan ve Bakanlar göreve geldikleri günden 15 Mart 2012 tarihine kadar olan sürede ‘317 kez

A+A-

 

3 yılda 317 UÇUŞ!

UBP Hükümeti görevde olduğu yaklaşık 3 yılda ‘uçma’ rekoru kırdı… Sık sık ‘yurtdışı ziyareti’nde bulunan Başbakan ve Bakanlar göreve geldikleri günden 15 Mart 2012 tarihine kadar olan sürede ‘317 kez’ yurtdışına uçtu, masraflar devlet tarafından ödendi.

 

ULAŞIM, KONAKLAMA, YEME İÇME, HARCİRAH!

 

Başbakan ve Bakanların ‘en az üç’ kişilik heyetlerle gittikleri ve zaman zaman 7-8 günü bulabilen ziyaretlerinde, ulaşım ve konaklama masrafları karşılandığı gibi, ‘Dış Görev Ödenekleri’ de var.

 

REKOR ERSAN SANER’DE! 35 KEZ UÇTU!

 

UBP Hükümeti mensupları, göreve geldikleri 2009 yılından, 15 Mart 2012 tarihine kadar ‘yurtdışı gezileri’nde hız kesmedi.

Başbakanlığı döneminde Derviş Eroğlu 12, İrsen Küçük 24 kez, Dış İşleri Bakanı Hüseyin Özgürgün 31 kez, Maliye Bakanı Ersin Tatar 30 kez, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun 30 kez, bir süre Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yapan Hasan Taçoy 11 kez, Nazım Çavuşoğlu Tarım Bakanlığı döneminde 9, Eğitim Bakanlığı döneminde 10, İçişleri Bakanlığı döneminde 9 olmak üzere toplam 28, Tarım Bakanı olduğu dönemde Zorlu Töre 8, Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu 9, Ersan Saner Turizm Bakanlığı döneminde 8, Ulaştırma Bakanlığı döneminde 27 olmak üzere toplam 35 kez yurtdışı ziyaretinde bulundu.

 

HARCİRAH BONKÖRÜYÜZ!

 

Yurtdışı ziyaretinde bulunan Başbakan, Bakan ve Üst Kademe Yöneticilerin, konaklama masraflarının yanısıra, ‘Dış Görev Ödeneği’ de var.

Avrupa ziyaretinde günlük 52,20 Sterlin’ken, Amerika ve Japonya ziyaretlerinde 148, 75 Dolar olan harcirah, Ankara İstanbul, İzmir ziyaretlerinde 32 Sterlin, Türkiye’nin diğer şehirlerinde ise 24 Sterlin.

 

 

 

 “EKONOMİ DEĞİL AMA HÜKÜMET UÇUYOR!”

 

 “Başbakan İrsen Küçük’le Maliye Bakanı Tatar’ın ‘uçuyoruz’ söylemlerine hak vermemek mümkün değil” diyen DP Milletvekili Dr. Arbacıoğlu, “Evet uçuyorlar, ekonomi değil kendileri uçuyor. Yere indikleri yok” şeklinde konuştu.

 

Ayrıntılar bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler