1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMET SUS PUS!
HÜKÜMET SUS PUS!

HÜKÜMET SUS PUS!

Belediye çalışanları ve bağlı oldukları Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ile Lefkoşa Belediyesi yönetimi arasındaki uzlaşmazlık, aylardır sürerken, iki haftadır süregelen grev ise Lefkoşa halkının sağlıksız bir kentte yaşamasına neden oldu. Belediy

A+A-

 

 

Belediye çalışanları ve bağlı oldukları Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ile Lefkoşa Belediyesi yönetimi arasındaki uzlaşmazlık, aylardır sürerken, iki haftadır süregelen grev ise Lefkoşa halkının sağlıksız bir kentte yaşamasına neden oldu.

 

Belediye çalışanları, Mart ayı maaşlarını halen alamamışken, BES Başkanı Bozat geriye dönüşün imkânsız olduğuna işaret etti ve grevin süreceğini söyledi.  Siyasi parti başkanları ise mevcut sıkıntıların belediye çalışanları ve dolaylı olarak da Lefkoşa halkına yansıdığını, mevcut Hükümet’in bir an önce olaya müdahale etmesini ve bütün mağduriyetlerin ortadan kaldırmasının gerekliliğini savunurken, LTB Başkanı kadar Hükümet’in de suçlu olduğunu belirtti.

 

CTP Başkanı Yorgancıoğlu: Sorunun çözülmesi grevin yasaklanması ile değil, tam tersine greve neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması ile hayata geçirilebilir.Ancak hükümet tüm sorunlarda olduğu gibi bunda da umursuz.

 

DP Başkanı Denktaş: Hükümet, Bulutoğluları’nın yüzüne farklı, arkasından farklı icraatlar içerisinde… Sorun çözülmeli.

 

DGP Başkanı Ertuğruloğlu: Hükümet belediyeyi zora sokma yolunda bir süreçte hareket ediyor. Bulutoğluları’nın aleyhine yapılan bütün eylemlerin arkasında, yine Hükümet kanadı var. Bu sürtüşmeden halk zarar görüyor.

 

BES Başkanı Bozat: Mart ayı maaşlarını hâlâ alamadık. Çalmadık kapı kalmadı, hükümetten ümidimizi kestik.

 

Ayrıntılar bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

Bu haber toplam 704 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler