1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hükümet suçlu değil mi?
Hükümet suçlu değil mi?

Hükümet suçlu değil mi?

Dün intihar haberi alındı sabah saatlerinde Tansel Sütlüceli’nin… Eski KTHY çalışanı olan ve işe alınacaklar listesinde 2’nci sırada bulunan ve 1.200 TL ile Kamu Hizmeti Komisyonu’nda işe alınan Sütlüceli, yaşadığı bunalımla kendi

A+A-

 

Dün intihar haberi alındı sabah saatlerinde Tansel Sütlüceli’nin… Eski KTHY çalışanı olan ve işe alınacaklar listesinde 2’nci sırada bulunan ve 1.200 TL ile Kamu Hizmeti Komisyonu’nda işe alınan Sütlüceli,  yaşadığı bunalımla kendini ölüme taşıdı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü, Kamu-Sen’de düzenlenen toplantıya katılan Sütlüceli, sorunlarını dile getirmedi ama çevresine sürekli olarak, “Ben bu maaşla nasıl geçinecem, çocuklarıma nasıl bakacam” diyerek isyan etmiş. Hatta ilk aldığı maaşı görünce rahatsızlanmış.

Kamu-Sen’de yapılan toplantıda, sessizliğini koruyan Sütlüceli, maaşının birkaç yüz TL yükseleceğini öğrenince morali iyice bozulmuş ve girdiği bunalımla kendini ölüme götürdü, sevenlerini ve arkadaşlarını yasa boğdu. 

İnsanların umutlarını yıkan ve geleceklerini mahveden hükümet peki bu ölümden sorumlu değil mi?


Doğum Günü Kutlama Kolları!

Gönyeli’deki Ulusal Birlik Partililer, Başbakan İrsen Küçük’ün eşine sürpriz yapmış. Gönyeli Kadın Kolları, Gülin Küçük’ün doğum günü nedeniyle geniş katılımlı bir yemek düzenledi.

Bayan Küçük için, yapılan ‘sürpriz’  BRT haber bültenine yansıdı, bay Küçük, eşinin doğum günü nedeni ile düzenlenen yemek için Gönyelili kardeşlerine teşekkür etti.

Bir süre önce de Başbakan Küçük’ün doğum günü kutlamalarını bizzat organize eden UBP Kadın Örgütü’nün, ‘çay ve kahve partilerinin’ ötesine geçmeyen siyasetleri düşündürücü. İktidar partisinin kadın örgütünün siyaset üretmek yerine, Başbakan Küçük ve eşine ‘yaranmak’ için önemli bir zaman harcıyor.

 


Tuvalet açılışı…

Dün Kıbrıs Gazetesi’nde yayınlanan fotoğraf oldukça ilginçti. Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar, Lokmacı’daki tuvalet açılışını gerçekleştirdi, kurdele kesti.

Bölgenin en önemli ihtiyacı giderildi, birçok kez gazetelere konu olan bu olayın ‘resmi bir açılışla’ hayata geçmesi yüzlerde tebessüme neden oldu. Hele Başkan Bulutoğluları’nın, kebapçı, butik, mağaza açılışlarının yanına tuvalet açılışları da eklenmiş oldu.


 

Mağduriyet tek taraflı değil

 “Özetlemek gerekirse, mülkiyet konusuna sadece Rumların açısından bakmak doğru değildir...

   Ercan Havaalanı arazisi Rum mülkü ise, Larnaka’nın arazisi de Türk mülküdür...

   Her iki tarafta da mağdur olan insanlar vardır...

   Öyleyse, mülkiyet sorununu kişisel davalarla çözemeyiz...

   Doğru olan, bütünlüklü ve kalıcı bir çözümdür...

   Doğru olan ‘iki bölgeliliği’ koruyacak şekilde mülkiyet meselesini topluca halletmektir...

   İade edilebilenler edilecek...

   Gerisi takasla veya tazminatla çözümlenecek...

   Başka çaresi de yok!..”

REŞAT AKAR


 

Lale Devri’nin padişahları, sultanları, şehzadeleri bunlar!!!

“Ülkenin her köşesinde her şekilde bir yıkım yaşanıyor...

Vatandaş cinnet geçiriyor, “açım, aç!” diye feryat figan ediyor, kendini yakmaya kalkıyor.

İnsanlarımızı birbiri arkasına borç batağına sürükleniyor, umutsuzluğa düşüyor, intihar ediyor, arkasında gözü yaşlı aileler, yetimler, dullar bırakıyor.

Yakın tanıdığım bazı dostlar da dahil, borcunu harcını ödeyemediği için hapislere düşüyor.

Lale Devrinin KKTC versiyonunu yönettiğini zanneden Sn. Başbakan ise buyurmuşlar, “KKTC’nin ekonomisi iyiye gidiyor, gelişiyoruz, güçleniyoruz...”

Lale Devrinin sultanları ve padişahları dış gezilerde devletin, pardon, vatandaşın söğüşlenen cebinden yeyip içiyor...

Partilileriyle milletin cebinden söğüşledikleriyle nerde Şam orda akşam, yeyip içiyorlar...”

EDİZ TUNCEL

 


Hani bizim yahni!

 

“Başlık ansızdan aklıma geldi: Hani bizim yahni! Hükümet gemiyi azıya aldı. Ala pupa yelken gidiyor. Zamlar berdevam. Boynu altında kalanın boynu kopsun! Ölen ölsün, kalan sağlar bizimdir. Giden gitsin! Gelen gelsin! Giden da Türktür, gelen da Türktür! Halk her saat yapılan zamlardan el aman çekti! Sn. Ersin Tatar, ben onu bunu bilmem, çok gonuşmayın, bu işde esas mağdur benim diyor! İnsanlar çaresizlikten kendilerine zarar vermeye başladılar! Ortalık toz duman. Allem gallem Mansura...”

MEHMET BARIŞSEVER

 


 

“2005 yılından itibaren ilk kez bir önceki Aralık ayına göre 3 ay üst üste enflasyon eksi çıktı. Helal olsun UBP'ye.Ülke ekonomisini uçuruyor.”

Devrim Barçın’ın profilinden

***

 

“Hellimi kim buldu kavgası devam ediyor. Patent almak için iki toplum da savaşıyor! Bence ilk hellimi Kıbrıslılar üretti. İtiraz eden var mı?”

Okan Dağlı’nın profilinden

 


 

“Ülkede Türkiye’nin yardımlarıyla yatırımlar her alanda devam ediyor. Şu anda 20 bin olan yatak kapasitesinin 40 bine, 50 bin öğrenci sayısı da 60 bine çıkarılacak. Bu hedeflere ulaşmak için tedbirlerin alınması şart.”

 

Ersin Tatar (Maliye Bakanı)


 

 

“Bu insanların yaşadıkları travmayı göremeyen sorumsuz sorumlular, haksızlıklara dayanamayarak canına kıyan sendikamızın da üyesi olan KTHY mağduru Tansel Sütlüceli’nin ölümünden de sorumludur”

 

Mehmet ÖZKARDAŞ (Kamu-Sen Başkanı)

 


FOTO YORUM

“Rum'ların AB dönem başkanlığını 23 Nisan'da koltuğa oturtulan çocuklara benzetme esprimiz Kriter Dergisine kapak olmuş.”  AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın twitter’daki paylaşımı…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler