1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HÜKÜMET SÖZÜNÜ TUTMADI'
HÜKÜMET SÖZÜNÜ TUTMADI

'HÜKÜMET SÖZÜNÜ TUTMADI'

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), hükümeti seçim öncesi halka verdiği sözleri tutmamakla suçladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), hükümeti seçim öncesi halka verdiği sözleri tutmamakla suçladı.

Kamu Sen’den yapılan yazılı açıklamada, esnafın iflasa sürüklendiği, memur ve işçiler ile emeklilerin haklarının budandığı, asgari ücretlilerin açlığa mahkum edildiği, partizanlığın arttığı ileri sürülerek, şu ifadelere yer verildi:

“Hukuk ve adalet ayaklar altına alındı. Ülkede mafyalar, çeteler ve tefeciler söz sahibi. UBP ise kurultay ve ‘çeşmenin başında kim olacak’ kavgasında.”

Üç muhalefet partisinin dün “UBP hükümetini götürmek ve erken seçimi zorlamak” için anlaştıklarına da dikkat çekilen açıklamada, mevcut seçim sistemiyle bunun mümkün olmadığına dikkat çekildi.

Siyasi Partiler Yasası ile Seçim ve Halk Oylaması Yasası değiştirilmeden, ülkede “Tek Seçim Bölgesi” olmadan yapılacak seçimin sonuçlarının yine öncekiler gibi olacağı belirtilen açıklamada, “Tüm partiler yasaların değişmesi konusunda hem fikirdi, ne oldu?” diye soruldu.

Açıklamada, “Batık bankalardan, çalınan paraları alacak mısınız? Başta Kalkınma Bankası kamu bankalarından usulsüz, geri ödenmeyenleri alacak mısınız? Yolsuzlukların hesabını soracak mısınız? Başta Göç Yasası olmak üzere hak budama yasalarını yürürlükten kaldıracak mısınız? Nerden Buldun Yasası’nı geçirip dokunulmazlıkları meclis çatısı ile sınırlayacak mısınız? Dayatmalar karşısında dik durup Kıbrıs Türk halkının onurunu koruyacak mısınız? Partizanlığa son verip, mafyaları, çeteleri ve tefecileri ülkemizden temizleyecek misiniz” sorularına yer verilerek, “Tüm bunları yapacaksanız sizleri ve mücadelenizi sonuna kadar tüm gücümüzce destekleyeceğiz” denildi.

 

 

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler