1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Hükümet petrol tesisinde kararlı' rahatsızlığı
Hükümet petrol tesisinde kararlı rahatsızlığı

'Hükümet petrol tesisinde kararlı' rahatsızlığı

Karpaz'daki petrol tesisine yönelik Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi toplantısında, ciddi görüş ayrılıkları ortaya çıktı, eleştiriler yapıldı. İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nun, buna rağmen, "Hükümet petrol tesisinde kararlı" yönündeki açıklama

A+A-Karpaz'daki petrol tesisine yönelik Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi toplantısında, ciddi görüş ayrılıkları ortaya çıktı, eleştiriler yapıldı.
İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nun, buna rağmen, "Hükümet petrol tesisinde kararlı" yönündeki açıklaması, UBP içinde tartışmaları yeniden alevlendirdi.
Parti içinde bu girişimden rahatsız olanlar, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nun tavrını sorguluyor.
"UBP Parti Meclisi"nde henüz üzerinde uzlaşma sağlanmamış bir konunun, toplumsal muhalefete rağmen ısrarla sürdürülmesi, yeni tartışmaları da beraberinde getirecek gibi görünüyor.Özer Kanlı toplantıyı terk etti

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) Yönetim Kurulu'nun son toplantısında ciddi bir gerginlik yaşandı. Yönetim Kurulu üyesi, aynı zamanda BRT Müdürü Özer Kanlı'nın, elini masaya vurarak, toplantıyı terk ettiği öğrenildi. Kanlı'nın, Kıbrıs'ın güneyindeki bir barış etkinliğinin Türk Ajansı Kıbrıs bülteninde haber olmasına tepki gösterdiği elde ettiğimiz bilgiler arasında. Bir yandan, görüşmeleri sürdüren "liderlik" barış istediğini vurgularken, devletin ajansının "barışçıl etkinliklere" sırt dönmesi, ciddi bir çelişki olarak kimi yönetim kurulu üyelerince sorgulandı.
TC Elçiliği'nin davetine, TAK Yönetimi'nde ret!

Türk Ajansı Kıbrıs'taki bir diğer ilginç gelişme, ajansın deneyimli editörü Nezire Gürkan'ın, Antalya'daki seminere katılmasına izin verilmemesi oldu. Nezire Gürkan, söz konusu seminere TC Basın Yayın Genel Müdürlüğü ve TC Lefkoşa Büyükelçiliği Basın Müşavirliği tarafından davet edilmişti. Ancak, Yönetim Kurulu'nun, "Davet yazısı kuruma değil, doğrudan Nezire Gürkan'a gönderildi" gerekçesiyle, bu temasa izin vermediği öğrenildi.


Oyunun sonuna ne zaman gelinir?

“Adaletin değil adaletsizliğin kurumlaştığı bir toplumsal yapıda statüko her türlü değişimin önünde tıkaç gibidir.
Dünya gündeme getirmese adadaki statükonun köşe başlarını tutanlar çözüm için kılını bile kıpırdatmaz.
Statükonun eli kolu çözüm amaçlı çabaların içinde olduğu sürece, çözüme katkı değil köstek olunur.”

HASAN HASTÜRER

 


Petrol Dolum Tesisine “Hayır!”

 

“Herkes bir tarafından tutmaya çalışarak, bizi bekleyen tehlikeyi masum göstermeye çalışıyor. Ülkenin her neresinde yapılıyorsa yapılsın, gelecekte çocuklarımıza bırakacağımız KKTC bu olmamalı. Büyükonuk’da yapılması düşünülen petrol dolum tesisinin, bir felaket getireceğini bile bile, popülist politikalarla siyaset yapılmaya çalışılıyor. Eğer yapımı üstlenen şirket ille de bir dolum tesisi kurmak istiyorsa, duyurulur; İskenderun ve Mersin bölgesinde devren veya satılık onlarca petrol dolum tesisi bulunmaktadır.”

ÜMİT BAHŞİ


Kurtlar Vadisi’ndeki Başbakan

 

“Bildiğim kadarı ile rahmetli Denktaş da bu filmde rol almıştı. Bildiğim kadarı ile o zaman bunun için hiçbir ödeme yapılmamıştı. Hatta bu durumdan dolayı hiç kimse ateşe filan da olmamıştı…

Bu seferki farklı mı olacak?

Fahri kültür ataşeliği vermek bu kadar kolay mıdır?

Kim buna nasıl karar vermiştir diye merak etmeden geçemiyorum. Yine merakım depreşti yani…

Ekonomik problemlerden baş kaldıramadığımız bir dönemde böylesi bir kaleme para harcamak ne kadar doğru bir şey acaba?

Laf aramızda bu haberi duyan vatandaşlar arasında bazı söylentiler de dolaşmaya başladı bile. Yorumlayanların ağzı torba değil ki büzülsün… Kâh espri, kâh kırgınlık… Yine de konuşuyor insanlar:

Bizim Başbakan “artiz” olsun diye mi bu para veriliyor! “Bir milyon verilse benim nenem bile oynar bu filmde Çiğdem Hanım!”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


“Polat Alemdar'ın kahraman muamelesi gördüğü ülkeler; bazılarında "miting" dahi düzenledi: Suriye, Irak, Lübnan, Kosova, Azerbaycan, Bosna. Ve şimdi KKTC ateşesi. Hukuk tanımayan, yabancı düşmanlığı pompalayan, Türk-İslam sentezi üzerine kurulu bir dizinin yeraltı örgütü gibi çalışan baş kahramanı Polat Alemdar artık ateşemiz. İnanılır gibi değil. Bir de poz poz resimler. Utanıyorum.”
Mutlu Azgın’ın profilinden
***

“Gözünüz aydın e benzin gene pahalı oldu hükümet belesbitler için de seyrüsefer,muayene ve sigorta çalışması yapıyormuş.”

Ahmet Muratoğlu


 

“Türkiye ile KKTC arasında entegrasyon süreci var, karşı çıkılsa da bu devam ediyor ve devam edecek. Muhalefetteki partiler Türkiye ile ilişkilerini düzeltmediği sürece hükümete gelemeyecek.”

Zorlu TÖRE (UBP Vekili)

 


“Protokolde seçilmişler atanmışların önünde olması gerekir. Bu çerçevede de seçilmiş belediye başkanlarının kaymakamların arkasında olmaması gerekir ve liste değiştirilmeli. Polis komutanının protokolde Sivil Savunma Teşkilat Başkanı’nın arkasında yer alması da kabul edilemez.”

Özkan Yorgancıoğlu (CTP-BG Genel Başkanı)

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1209 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler