1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMET NE YAPACAK?
HÜKÜMET NE YAPACAK?

HÜKÜMET NE YAPACAK?

Toplumsal Cinsiyet ve Azınlık Enstitüsü: Hükümet somut adım atmalı dedi, hükümetten yanıt gelmedi

A+A-

 

 

 

 

 

Toplumsal Cinsiyet ve Azınlık Enstitüsü, çocuklara yönelik şiddete karşı hükümetten somut adım atmasını istedi. Bu açıkmayaya hükümetten yanıt gelmedi.
Toplumsal Cinsiyet ve Azınlık Enstitüsü, KKTC’de risk altında yaşayan, şiddet gören, ihmal ve istismara uğrayan çocuk sayısının giderek arttığına dikkat çekerek, 7 yaşındaki Mustafa’nın ölümüyle sonuçlanan aile içi şiddetin devletin çocukları koruma sorumluluğunu yerine getiremediği gerçeğini ortaya çıkardığını açıklamıştı.
Acil önlemler alınmadığı takdirde çocuklar yönelik şiddet olaylarının devam etmesi ve ölümle sonuçlanmasının önüne geçilemeyeceğini vurgulayan Toplumsal Cinsiyet ve Azınlık Enstitüsü, hükümetin konuyla ilgili somut adım atmasını istedi ve 3 ay ve 6 ay içinde yapılması gerekenleri Bakanlar Kurulu’na iletilmek üzere Başbakanlık’a sundu.
Talepleri için Başbakanlık önünde giden Enstitü üyeleri, burada eylem yapıp önerileriyle ilgili yazıyı okudu. Yazıyı okuyan Toplumsal Cinsiyet ve Azınlık Enstitüsü’nden Umut Özkaleli hükümetin bu konuda atacağı adımların takipçisi olacaklarını kaydetti.


 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 594 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler