1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMET 'KIB-TEK'DE UZLAŞIYI' UNUTTU
HÜKÜMET KIB-TEKDE UZLAŞIYI UNUTTU

HÜKÜMET 'KIB-TEK'DE UZLAŞIYI' UNUTTU

İnadına özelleştirme! Özelleştirme Yasa Tasarısı, Muhalefetin ‘ret’ oyuna karşın komiteden geçti… Komitenin UBP’li üyeleri, CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun, KIB-Tek ve Telekomünikasyon Dairesi’nin bu yasa kapsam

A+A-

 

 

İnadına özelleştirme!

 

 Özelleştirme Yasa Tasarısı, Muhalefetin ‘ret’ oyuna karşın komiteden geçti… Komitenin UBP’li üyeleri, CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun, KIB-Tek ve Telekomünikasyon Dairesi’nin bu yasa kapsamı dışında tutulması önerisini reddetti…

 

Başbakan İrsen Küçük’ün, KIB-TEK’in idari ve mali olarak özerklik temelinde yeniden yapılandırılması için karar üretildiği açıklamaları ve kararın 24 Ocak 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmasına karşın, yasa tasarısının görüşüldüğü komitede ‘özerklik’ reddedildi.


Meclis Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi üyesi CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu, komite toplantısında KIB-TEK ve Telekomünikasyon Dairesi’nin Özelleştirme Yasa Tasarısı kapsamı dışında tutulmasına ilişkin yazılı iki öneri sundu.

Başkanlığını UBP Milletvekili Mutlu Atasayan’ın yaptığı komite, Kalyoncu’nun iki önerisini de reddederken, Kalyoncu’nun tümüne ‘ret’ oyu verdiği Yasa Tasarısı komiteden ‘oyçokluğu’ ile geçti.

Komitede Hükümet’in KIB-TEK’in idari ve mali olarak özerklik temelinde yeniden yapılandırılması kararını hatırlattığını da anımsatan Kalyoncu, komitede reddedilen önerileri Meclis Genel Kurulu’nda yeniden gündeme getireceklerini de ifade etti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler