1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HÜKÜMET HALK SAĞLIĞI İLE OYNUYOR'
HÜKÜMET HALK SAĞLIĞI İLE OYNUYOR

'HÜKÜMET HALK SAĞLIĞI İLE OYNUYOR'

BKP, hükümetin insan sağlığı ve yaşamına önem vermediğini, halkın göz göre göre zehirlendiğini söyledi

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), sebze ve meyvelerde azami limitlerin yüzde 300-600 üzerinde kimyasal kalıntı tespit edildiği iddialarına ilişkin UBP hükümetini eleştirerek, hükümetin insan sağlığı ve yaşamına önem vermediğini, halkın göz göre göre zehirlendiğini söyledi.

BKP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Salih Efendi yaptığı yazılı açıklamada, sebze ve meyvelerde limitlerin üzerinde kimyasal kalıntı tespit edilmesinin daha çok ve daha hızlı kazanma hırsının, denetimsizliğin ve umursamazlığın bir sonucu olduğu görüşünü belirterek, bilinçsizce kullanılan kimyasalların insan sağlığı yanı sıra çevreyi, doğayı ve tüm canlıları tehdit ettiğini vurguladı.

Efendi, Başbakan İrsen Küçük’ün, tarım ürünlerinde kimyasal tespit edilmesini “Rum propagandası” olarak nitelendirdiğine dikkat çekerek, Başbakan’ın “Bilimsel veriler karşısında demagoji yaptığını ve halk sağlığıyla oynadığını” savundu.

Efendi, insanı ve ekolojiyi zehirleyen, geri dönüşü mümkün olmayan zararlar veren kimyasal tarımın yasaklanması gerektiğini vurgulayarak, çözümün organik ve ekolojik tarımda olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 503 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler