1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HÜKÜMET DEĞİL, 'SUMMAK DAYILAR ÇETESİ!'
HÜKÜMET DEĞİL, SUMMAK DAYILAR ÇETESİ!

'HÜKÜMET DEĞİL, 'SUMMAK DAYILAR ÇETESİ!'

Feminist Atölye (FEMA), hükümetin, Kalecik bölgesini için düşünülen, “Kirli Sanayi ve Enerji Depolama Bölgesi” kararına tepki gösterdi.

A+A-

 

 

Feminist Atölye (FEMA),  hükümetin, Kalecik bölgesini  için düşünülen, “Kirli Sanayi ve Enerji Depolama Bölgesi” kararına tepki gösterdi.

 

FEMA’dan yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

HÜKÜMET DEĞİL, “SUMMAK DAYILAR ÇETESİ”!

 

Ulusal Birlik Partisi hükümeti, Kıbrıslıtürklerin geleceğini yok etmeye ant içmiş bir “Summak Dayılar Çetesi” gibi sağlıklı ve süründürülebilir bir çevrede yaşam hakkımızı gasp etmeye devam ediyor. Lefke ve Yedikonuk’ta Petrol Dolum Tesisi açma girişimlerinden sonra, şimdi de Kalecik bölgesini Kirli Sanayi ve Enerji Depolama bölgesi ilan eden “Summak Dayılar Çetesi”, kamu faydası ve halk sağlığını umursamıyor! Sivil toplum örgütlerinin muhalefetine, uzmanların uyarılarına ve Kıbrıslıtürklerin iradesine rağmen, geri dönüşü mümkün olmayan bir çevre felaketi yaratmak için kolları sıvadılar!

Kimyasal, demir/çelik, madenler, endüstride kullanılan makineler, gemi yapımı gibi kolları içeren ve aslında ağır sanayi anlamına gelen Kirli Sanayinin ülkemizde bulunmamasından hareketle, Kalecik bölgesinin Kirli Sanayi ve Enerji Depolama bölgesi ilan edilmesinin “dışarıdan” gelen emirlerle alınan bir karar olduğu aşikârdır. Göreve geldiği ilk günden itibaren Kıbrıslıtürklerin hak ve çıkarlarını savunmak yerine, ülkemizi “dışarıdan” verilen emirlerle birilerine peşkeş çeken “Summak Dayılardan” bıktık! Çeşitli kanser türleri başta olmak üzere insan sağlığını etkileyecek birçok hastalığın kaynağı olan, ekolojik dengeyi ortadan kaldıran ve gelecek nesillerin sağlıklı yaşam hakkını ipotek altına alan bu girişimin derhal durdurulmasını talep ediyoruz! Kıbrıslıtürklerin hak ve çıkarlarını temsil edecek ilkeli siyasetler ortaya koymak yerine koltuk savaşına giren, kendi kişisel çıkarlarını kamu faydasının üzerinde tutan, sivil toplum örgütlerinin ve uzmanların uyarılarına kulak vermeyen siz “Summak Dayılar Çetesi”ne sesleniyoruz: Kıbrıs hepimizin ülkesidir ve biz ülkemize sahip çıkıyoruz! Ne bizim ne de çocuklarımızı geleceğini kirletmeye hakkınız yoktur! Artık bu halka bir iyilik yapın ve derhal istifa edin!

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler