1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HÜKÜMET BİRLİKTELİKLE DEVRİLİR'
HÜKÜMET BİRLİKTELİKLE DEVRİLİR

'HÜKÜMET BİRLİKTELİKLE DEVRİLİR'

TDP heyeti, sivil toplum örgütlerine başlattığı ziyaretler çerçevesinde HÜR-İŞ’i ziyaret ederek Başkan Yakup Latifoğu ile görüştü

A+A-

 

Mehmet Çakıcı başkanlığındaki Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) heyeti, sivil toplum örgütlerine başlattığı ziyaretler çerçevesinde Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (HÜR-İŞ)’i ziyaret ederek Başkan Yakup Latifoğu ile görüştü.

HÜR-İŞ Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede KAMU-İŞ Genel Başkanı Sami Dilek de hazır bulundu.

ÇAKICI

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ziyaretin basına açık bölümünde yaptığı konuşmada, ülkede tam anlamıyla bir kaos ortamının yaşandığını, insanların geçim sıkıntısı içerisinde esnafın kepenk kapattığı ortamda, toplum genelinde bir huzursuzluğun hakim olduğunu, siyasette de parçalı bir durum yaşandığını söyledi.

Çakıcı, 16-17 ay gibi uzun bir süre beklemek yerine birlikte hareket edilerek hükümetin “devrilmesinin” gerçekleştirilmesinin mümkün olduğunu; bunun yolunun da sendikaların genel grevi, sivillerin sivil itaatsizliği ve siyasi partilerin de böylesi büyük bir eylem karşısında Meclis’ten çekilmeleri olduğu görüşünü dile getirdi.

Çakıcı konuşmasında, ülkenin çok zor durumda olduğunu ve HÜR-İŞ’in Sendikal Platform’un dışında olmasına rağmen birliktelik adına bu hareketi desteklemesi gerektiğini söyledi.

“Daha dün bir bakan taraf değiştirdi” diyen Çakıcı, Egemen Bağış’ın UBP kurultayı öncesi Adaya gelmesinin “basit bir konferans için olmadığını” ziyaretin direkt kurultaya yönelik müdahale olduğunu iddia etti.

“BU İKİ KİŞİDEN, BİR KIBRISLI TÜRK OLARAK UTANÇ DUYUYORUM”

Taraf değiştiren iki kişiden, bir Kıbrıslı Türk olarak utanç duyduğunu söyleyen Çakıcı, bu kişilerin etrafındaki insanların da bakıp olaylardan ders çıkarması ve kimlerle birlikte olduklarını tanımaları gerektiğini söyledi.

Çakıcı “ya mücadelemizi ileriye, gelecek nesillere taşıyacağız, ya da yok olup gideceğiz” diyerek, hiçbir zaman eğilip bükülmeden, kimsenin önünde eğilmeden yollarına devam edeceklerini ve mevcut bunalımdan ülkenin kurtulması adına her türlü fedakârlığa hazır olduklarını kaydetti.

LATİFOĞLU

HÜR-İŞ Federasyonu Başkanı Yakup Latifoğlu, Çakıcı’nın sözlerinin ülkenin gerçeklerini gözler önüne serdiği ancak bugüne dek katıldıkları ve fikir jimnastiği yapılan ortamlarda siyasilere karşı bir güvensizlik gördüklerini anlattı.

Bu “güven bunalımının” göstergesinin Ulusal Birlik Partililerin duruşları olduğunu ileri süren Latifoğlu, mevcut hükümetin götürülerek yeni bir hükümet getirilmesinin siyaset kurumuna köklü bir değişim getiremeyeceğini; şeffaf, dünyada kabul edilebilen bir sistemin getirilmesi üzerine yoğunlaşılması gerektiğini söyledi.

Siyasetçiden öte “devlet adamı” olabilecek kişilerin göreve getirilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Latifoğlu, sistemin temeline inilmediği sürece sorunun ortada duracağını ifade etti.

Latifoğlu, görüşmede bir seçimin ardından kurulacak yeni düzenin ne olacağı konusunda fikir birliğine varılması halinde işbirliğine hazır olduklarını da vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler