1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Hristofyas’ın kayınbiraderi de çıkabilir
 Hristofyas’ın kayınbiraderi de çıkabilir

Hristofyas’ın kayınbiraderi de çıkabilir

Fileleftheros gazetesi Kızılay-Kızılbaş bölgesinde yapılan kayıp kazılarında tanıdık isimlerle de karşılaşılabileceğini belirtti.

A+A-

Kayıp Şahıslar Komitesi’nin, kazılardaki başarısızlık oranlarının azaltılması için yeni faaliyetlerde bulunacağı iddia edildi.

Simerini gazetesi elde ettiği bilgilere göre Komite’nin, sahip olduğu bilgileri değerlendirme şeklini ciddi bir şekilde yeniden düzenleyeceği ve kazılar için askıda bekleyen bölgeleri sınıflandıracağını savundu.

Gazete “Trahona” (Kızılay-Kızılbaş) bölgesinde yaklaşık 45 Kıbrıslı Rum’un gömülü olduğu toplu mezarın bulunması amacıyla birkaç gün önce başlayan 12’inci kazı nedeniyle, Komite’nin, zaman ve para kaybına neden olan başarısız çabaların azaltılması için bilgileri değerlendirme şeklini değiştirmek istediğini yazdı.

Gözler kazılarda

Öte yandan Kayıp Şahıslar Komitesi’nin gözlerinin Kızılay-Kızılbaş bölgesindeki 11 başarısız kazının ardından yeninden başlayan kazılara çevrilmiş olduğunu kaydeden gazete, bilgilere göre bu kez iyimserlik seviyesinin artmasının sebebinin, diğer kazıların aksine bu kez bunun askeri bölgede gerçekleştirilmesi ve hem Kıbrıslı Rum tanık hem de Kıbrıs Türk kaynakların kesişmesi olduğunu aktardı.

Fileleftheros gazetesi ise bilgilere göre Kızılay-Kızılbaş bölgesinde yapılan kazılarda tanıdık isimlerle de karşılaşılabileceğini belirtti.

Gazete hayatını kaybedenler arasında Kıbrıslı Rum eski Lider Dimitris Hristofyas’ın kayın biraderi ve “Tüm Kıbrıs Kayıp Yakınları Örgütü” Başkanlığını yapmış müteveffa Papahristoforu’nun oğlunun da bulunduğunu belirtti.  (tak)

Bu haber toplam 1351 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler