1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HRİSTOFYAS, RUBİN İLE GÖRÜŞTÜ
HRİSTOFYAS, RUBİN İLE GÖRÜŞTÜ

HRİSTOFYAS, RUBİN İLE GÖRÜŞTÜ

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Eric Rubin, bugün Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas ile görüştü

A+A-

 

Temaslar yapmak üzere adada bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Eric Rubin, bugün Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas ile görüştü.

 

Rum radyosunun haberine göre Rubin, Hristofyas ile Başkanlık Sarayı’ndaki görüşmesinin ardından basına yaptığı açıklamada, New York’ta yapılacak üçlü görüşmeyle ilgili iyimser olduğunu ifade etti.

 

Habere göre Rubin, adada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirirken, Hristofyas ile, üçlü görüşmeden çıkması umut edilen olumlu sonuçları ve bu görüşmeyle ilgili beklentileri tartışma fırsatı bulduğunu söyledi.

 

Hristofyas ile, Güney Kıbrıs - ABD arasındaki ilişkileri de ele aldıklarını belirten Rubin, bu ilişkilerin daha da geliştirilmesini arzu ettiğini kaydetti.

 

Rubin, “ABD, bunu desteklemek adına elinden gelen her şeyi yapmaktadır ve biz de, Kıbrıs halkını sadece siyasi yönden değil, aynı zamanda ekonomik yönden desteklemek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

 

Habere göre Rubin, ileri sürülen Türk “tehditleriyle” ilgili olarak ise yorum yapmaktan kaçındı.

 

Rubin, bugün saat 17.30’da da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından kabul edilecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 783 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler