1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. Hortumun zararı 1 milyon Euro
Hortumun zararı 1 milyon Euro

Hortumun zararı 1 milyon Euro

Lefkoşa kazasına bağlı Ayion Trimithia ve Paliometoho köylerini geçen Pazar günü vuran hortumun ev ve işyerlerinde 1 milyon Euro’ya yakın zarara yol açtı

A+A-

Lefkoşa kazasına bağlı Ayion Trimithia ve Paliometoho köylerini geçen Pazar günü vuran hortumun ev ve işyerlerinde 1 milyon Euro’ya yakın zarara yol açtığı haber verildi.

Politis hortumun neden  olduğu zararın 1 milyon Euro’ya yakın olduğuna dikkat çekti, önümüzdeki üç gün içerisinde yoğun yağış beklendiği uyarısında bulundu.

Alihtia ve diğer gazeteler dün başlayan ve bugün de devam edecek hasar tespit çalışmaları çerçevesinde şu ana kadar 120 konutta hasar tespit edildiğini yazdı.

Habere göre Kıbrıs İçişleri Bakanlığı, Ayion Trimithia ve Paliometoho köylerinde zarar görenlere  2 bin Euro’ya kadar ön ödeme şeklinde mali yardımda bulunulacağını açıkladı.

Haravgi AKEL’den, Meclis Grup Sözcüsü Hristos Hristofidis başkanlığındaki  bir heyet ve diğer partilerden heyetlerin dün hortumun vurduğu bölgeye giderek  durumu yerinde incelediğini yazdı.

Gazeteler hortumun Koruçam’a kadar ulaştığına dair Kıbrıs Türk basınına yansıyan haberi de iktibas etti.

 

Bu haber toplam 1305 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler