1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hocalarım sınıfta kaldı
Hocalarım sınıfta kaldı

Hocalarım sınıfta kaldı

Haftanın en önemli karşılaşmalarından biri olarak gösterilen Doğan Türk Birliği (DTB) – Mağusa Türk Gücü (MTG) karşılaşmasına oynanan oyun ve alınan sonuçlar değil, Caner hocamın yaptıkları ve Mehmet Malek hocamın yapmadıkları damgasını vurdu. Cane

A+A-

 

 

Haftanın en önemli karşılaşmalarından biri olarak gösterilen Doğan Türk Birliği (DTB) – Mağusa Türk Gücü (MTG) karşılaşmasına oynanan oyun ve alınan sonuçlar değil, Caner hocamın yaptıkları ve Mehmet Malek hocamın yapmadıkları damgasını vurdu.

Caner – Afün ikilisinin saha içerisinde yerinde duramayan tavırları herkes tarafından bilinen bir gerçek, dışarıdan hoş görülmese de bu ikili böyle. Yapılan bu hareketler tamamen hakemleri etki altına alma adına yapılan şeyler. Birçok teknik adam da bunu yapıyor. Kimi başarır, kimi başaramaz.

Herkes Alex Ferguson gibi sakin olamaz.

Karşılaşma süresince iki – üç metre sahanın içerisine kadar gireceksin, hakeme karşı itirazlar yapacaksın ve hakem sana hiçbir şey yapmayacak (belki de üç – dört kez).

Yapmayabilir, olayı kendine göre normal karşılaya bilir.

Fakat rakip futbolcu bir pozisyon sonrası, kenarda duran Caner hoca’ya karşı bir şey söylediği için, Caner hocamda kenardan sahanın üç metre içerisine girip ona “kes sesini” kelimelerinin İngilizcesi olan “o kaba” kelimeyi söylerse sınıfta kalmış demektir.

Hakem de bunu duymamış gibi yaparsa, o hakem, o gün için isterse ağzı ile kuş tutsun o gün sınıfta kalır.

Malek hocam da kötü yönetmediği bu karşılaşmada maalesef sınıfta kaldı.

 

***

 

İlk yarı MTG, ikinci yarı DTB

 

Bir takım bu kadar değişir.

Şampiyonluğa aday olan MTG ilk yarıda daha oyunun başında kurduğu baskı ile maçın 27’inci dakikasında 2-0 öne geçeceksin, sonrada karşılaşmayı 2-2 berabere tamamlayacaksın ve hakem kaleci Emre’yi kırmızı ile atmadı diyeceksin.

Olmadı Hasan hocam.

O pozisyonda bir defa Yasin, kaleciden kurtardıktan sonra topu yetişmezdi.

Penaltı ve sarı doğru bir karardı.

İkinci yarı başlayacak ve rakibin artık saldıracağı ve tüm kozlarını oynayacağı belli.

Caner hocamın 2-0 mağlup duruma düştükten sonra, Ahmet Sönmez’i defanstan alıp ileriye monte etmesi de bunu göstermişti, fakat buna önlem alınmadı. İlk on dakikalık bölümün dışında oyunda hiçbir varlık göstermeyen Salih 90 dakikayı tamamlarken, maç 2-2’ye geldikten sonra orta sahadan ileriye top atabilme becerileri yüksek olan Derviş Kolcu’nun ve Feridun’un ayni anda oyundan alınması hayret verici idi.

Uğur Gök ve Mehmet Çil’i oyuna alırken, bu oyunculara orta alandan topu kim atacaktı merak ediyorum doğrusu.

DTB ise ilk yarı adına takım olarak sahada çok kötü bir performans sergilerken, maçın ikinci yarısında Sabri – Raif ikilisi ile birlikte oyuna sonradan giren Esosso defansın önünden iyi toplar çıkararak, takımın hücuma iyi çıkmasını sağlarken maçın 2-2 tamamlanmasına neden oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler