1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HİZMET DEĞİL, HEZİMET HÜKÜMETİ'
HİZMET DEĞİL, HEZİMET HÜKÜMETİ

'HİZMET DEĞİL, HEZİMET HÜKÜMETİ'

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, UBP hükümeti için ‘hizmet hükümeti’ ifadesi kullanmasından dolayı Başbakan İrsen Küçük’ü eleştirdi

A+A-

 

 

UBP hükümeti için ‘hizmet hükümeti’ ifadesi kullanmasından dolayı Başbakan İrsen Küçük’ü eleştiren Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “hizmet değil, hezimet hükümeti” dedi.

DP Genel Başkanı Denktaş, yazılı açıklamasında, “Hükümetin başı geçenlerde açıkladı ve dedi ki ‘Biz hükümetimizi hizmet hükümeti olarak adlandırıldık. Sanırım Sayın Başbakan ‘hizmet’ kelimesini ya yanlış anlamıştır ya da dili sürçmüştür” iddiasında bulundu.

Denktaş “Bugün Havancılar Birliği eylemini izlerken bu hükümetin bir ‘hezimet hükümeti’ olduğunu gördüm. Kendisi bu şekilde açıklamalar yaparak, hizmet hükümeti olduğunu iddia ederek bizi güldürmüştür” dedi.

 

“TÜM LEFKOŞA DUYDU AMA HÜKÜMET DUYMADI”

 

Denktaş “her sektör’de büyük bir hezimet yaşanmaktadır. Bugün hayvancılar büyük bir eylem yaparak talep ve şikayetlerini duyurmaya çalıştılar. Tüm Lefkoşa duydu ama hükümet duymadı. Başbakanın bugünkü (dünkü) açıklaması nasıl bir acizlik içinde olduklarının en basit göstergesidir. ‘Kaynak varsa talepleri karşılarız’ diyor sayın başbakan ancak kaynak yaratma görevi kimin? Hükümetin tabii ki” diye devam etti.

 

“HÜKÜMET TÜRKİYE’Yİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇMELİ”

 

Serdar Denktaş, şunları ileri sürdü:

“Başbakan bu ve bundan önceki birçok açıklamasında olduğu gibi açıkça; ‘ey ahali, ey hayvancı, ey çiftçi, sizi ödeyemiyoruz, suç biz de değil, bize bu kaynağı sağlamayan TC hükümetindedir’ demektedir. Bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekir. Hizmet değil hezimet hükümeti oldukları her açıklamalarında, her icraatlarında ortaya çıkmıştır, yapmaları gereken tek hizmet hiç beklemeden istifa edip erken seçimin yolunu açmaktı.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 603 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler