1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HIZLI TURNUVA SERTBAY’IN
HIZLI TURNUVA SERTBAY’IN

HIZLI TURNUVA SERTBAY’IN

KKSF tarafından geleneksel olarak düzenlenen hızlı satranç turnuvası 34 satranç sporcusunun katılımı ile 26 Ağustos 2012'de Mağusa Gençlik Merkezi'nde yapıldı

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu (KKSF) tarafından geleneksel olarak düzenlenen hızlı satranç turnuvası 34 satranç sporcusunun katılımı ile 26 Ağustos 2012'de Mağusa Gençlik Merkezi'nde yapıldı. 7 tur üzerinden 20 dakika artı 10 saniye tempolu turnuvanın Baş hakemliğini Ahmet Kansal, yardımcı hakemliğini ise genç hakemlerimizden Rüçhan Giriş yaptı.

Çok çekişmeli maçlara sahne olan 2012 KKSF Hızlı Satranç Turnuvasını 6.5 puan ile Hüseyin Sertbay şampiyon olarak tamamladı. Turnuvada ikinciliği 5.5 puanla Erdoğan Barışsever ve üçüncülüğü ise 5.5 puan ve avaraj farkı ile Mehmet Boztuna kazandı.

2002 yılı ve öncesi doğumlu tüm satranç sporcularına madalya verildiği  turnuva dereceye giren ouyunculara ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri KKSF Başkanı Bahadır Volkan ve Yönetim Kurlu üyeleri, Ahmet Kansal, Halil Şentuğ ve Zafer Ağdelen tarafından verildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 419 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler