1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HIRSIZLAR BAYRAMDA 'YOĞUN MESAİ' YAPTI!
HIRSIZLAR BAYRAMDA YOĞUN MESAİ YAPTI!

HIRSIZLAR BAYRAMDA 'YOĞUN MESAİ' YAPTI!

Gazimağusa’da bir evden 30 bin TL değerinde elmas ve altın ziynet eşyası çalınırken, Düzova ve Turunçlu’da marketler soyuldu; Yeşilköy’de bir ağıldan hayvanlar çalındı

A+A-

 

 

Gazimağusa’da bir evden 30 bin TL değerinde elmas ve altın ziynet eşyası çalınırken, Düzova ve Turunçlu’da marketler soyuldu; Yeşilköy’de bir ağıldan hayvanlar çalındı.

 

Polis bültenine göre, önceki gün Yeşilköy’de 25 yaşındaki M.K., Ayşe Tarhan’a ait ağıldan 7 koyunu çalarak bir başkasına sattı. 29 Ağustos’ta öğleden sonra meydana gelen olayın polisin bilgisine getirilmesi üzerine zanlı tutuklandı ve çalınan hayvanlar da bulunarak emare alındı.

 

Turunçlu’da Eceay Market’ten 530 paket sigara, 714 TL meblağlı bir çek yaprağı, 1100 Euro, 460 sterlin ve 1000 TL nakit para çalındı. Önceki gece ile dün sabah arasında meydana geldiği belirtilen hırsızlık sırasında, marketin bez brandası da kesilerek hasar verildi.

 

Düzova’daki “Üç Şehitler Çiftçioğlu Market” de hırsızlardan nasibini aldı. 30-31 Ağustos gecesi meydana gelen hırsızlıkta, 24 şişe alkollü içki, 193 paket sigara, 15 sigara tütünü, yazar kasadan 250 TL ve 300 Euro madeni para ile 39 kontör kartı çalındı.

 

Polisin hırsızlıkla ilgili soruşturması sonucu 34 yaşındaki A.Ç. zanlı olarak tutuklandı. A.Ç.’nin tasarrufunda 622 paket sigara, 30 kontör kartı, 3 bin 789 TL, 440 Euro, 210 ABD Doları ve 255 İngiliz sterlini bulunarak emare alındı.

 

30 BİN LİRALIK ZİYNET EŞYASI

 

Polis bülteninde yer alan bir başka büyük hırsızlık olayı ise Gazimağusa’da Feriha Nurluöz’ün evinde meydana geldi.

 

Şubat ayı ile 30 Ağustos arasında Nurluöz’ün evinden 30 bin lira değerinde elmas ve altın ziynet eşyası çalındı.

 

Polis bülteninde bir de eski hırsızlık olayı yer aldı. Aralık 2010 ile Şubat 2011 arasında Gönyeli’de Azmi Erkasap’ın evinden bir av tüfeği çalındı.

 

PAŞAKÖY’DE KURUSIKI TABANCA

 

Dün ise, Paşaköy’de bir araçta kurusıkı tabanca ele geçirildi.

 

Paşaköy’de 36 yaşındaki erkek Ö.Y.’nin kullanımındaki araçta yapılan aramada, ithali yasak bir kurusıkı tabanca bulundu. Ö.Y. tutuklanırken, tabanca da emare olarak alındı.

 

 

GİRNE LİMANI’NDA 320 GRAM EROİN

 

Bu arada, Girne Turizm Limanı’nda bir kişinin üzerinde yapılan aramada 320 gram eroin ele geçirildi.

 

Polis bültenine göre, dün saat 15.30’da meydana gelen olayda, 36 yaşındaki erkek E.M’ye narkotik dedektör köpeğin tepki vermesi sonucu yapılan aramada bulunan uyuşturucu madde emare alınırken zanlı da tutuklandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 749 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler