1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HİÇBİR ATILIM YOK'
HİÇBİR ATILIM YOK

'HİÇBİR ATILIM YOK'

Darts’ta dışa açılım girişimlerini uzun bir süredir sürdüren ve oldukça da iyi ilişkiler sağlayıp kısmen dış ülkelerle yarışabilme olanağını sağlayan Darts Federasyonu, tıkanan noktalarda yetkililerin isteksizliğinden rahatsız. Konu ile ilgili Dart

A+A-

 

 

Darts Federasyonu Başkanı Uğur Barani, Dünya Darts Federasyonu’na üyelik için başvuran Catalonya’nın İspanya tarafından engellendiğini, ancak daha sonra Uluslararası Spor Mahkemesine başvurarak bu davayı kazandığını söyledi. Ülkemiz dartsının dışa açılımı için bu konunun örnek teşkil ettiğini belirten Barani, konu ile ilgili bir dosya hazırlayıp hükümet yetkililerine verdiğini ancak uzun bir zaman geçmesine rağmen hiçbir atılımın yapılmadığını söyledi

 

Darts’ta dışa açılım girişimlerini uzun bir süredir sürdüren ve oldukça da iyi ilişkiler sağlayıp kısmen dış ülkelerle yarışabilme olanağını sağlayan Darts Federasyonu, tıkanan noktalarda yetkililerin isteksizliğinden rahatsız.

Konu ile ilgili Darts Federasyonu Başkanı Uğur Barani çok çarpıcı açıklamalarda bulunurken, ülkemizin bulunduğu izolasyonlara yeni bir boyut, yeni bir bakış açısı getirdi.

Gelinen noktada Ülkenin ve Ülke Sporu’nun içinde bulunduğu çıkmazı aşmanın yolları olduğunu belirten Barani, ülke sporunun tanıtımı ve uluslararası Federasyonlara üyeliği konusunda yetkililerin üstlerine düşen görevi, istek ve arzu içerisinde yapmadıklarını dile getirdi.

 

“HEDEF OLMASI GEREKİR”

Bekleyerek ve oturarak hiç bir yere varılamayacağını, yetkililerin hedeflerinin olması gerektiğini, ısrarla uluslararası federasyonların kapısını zorlamamız gerektiğini söyleyen Barani, çok önemli bir örnek verdi.

Barani şu örneği verdi: “Catalonya’nın Dünya Darts Federasyonu’na (WDF) üyelik başvurusu İspanya’nın itiraz etmesi neticesinde reddedilmesi Catalonya yöneticilerini bezdirmemiş ve WDF e üyelik için WDF’ye İsviçre’deki Uluslararası Spor mahkemesinde dava açmışlardır. Catalonya’nın açtığı davayı kazanması ve WDF’yi mahkum etmesinin ülkemiz Spor Federasyonları için çok ciddi bir örnektir” dedi.

Bu bilgileri hükümet yetkililerine bir dosya halinde verdiğini belirten Barani, üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen hiçbir atılımın yapılmadığını söyledi.

 

“KİŞİSEL UĞRAŞLARLA NEREYE KADAR?”

 

Ülkemizde birçok Spor Federasyon yöneticisinin uluslararası federasyon yetkilileri ile kişisel olarak kurdukları dostluklar neticesinde zaman zaman uluslararası temasın gerçekleştiğini hatırlatan Barani, ancak ya maddi, ya da politik nedenlerle arkasının gelemediğine işaret etti.

Barani, Türkiye Cumhuriyeti Spor Federasyonlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Federasyonları ile ilişkisinin ortada olduğunu, bu ilişkinin hiç de tatmin edici boyutta olmadığını, vurguladı. Barani, bırakın Milli Maç yapmayı, kulüpler arası bir karşılaşmanın bile yapılamadığını belirtti.

Barani sonuç olarak, ortada çok ciddi sıkıntıların olduğunu ve bu problemlerin ancak hükümetlerin, özellikle Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Turizm Tanıtma Dairesi ve Federasyon yöneticilerinden oluşan bir kurulun ve Türkiye Spor Federasyonları’nın gerçek katkısının yanında sıkı bir çalışma neticesinde çözülebileceğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler