1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HİÇ NİYETİM YOK!
HİÇ NİYETİM YOK!

HİÇ NİYETİM YOK!

Bu memlekette öyle şeylere tanık olunuyor ki ; hayatım boyunca bunlara uyum sağlamadığım için kendimle ve bu durumlara uyum sağlamayan herkesle gurur duyuyorum... İçinde iyi niyet taşıyan bütün insanlarımızı da, yeniden güzel bir toplum yaratılana kadar

A+A-

 Bu memlekette öyle şeylere tanık olunuyor ki ; hayatım boyunca bunlara uyum sağlamadığım için kendimle ve bu durumlara uyum sağlamayan herkesle gurur duyuyorum...

İçinde iyi niyet taşıyan bütün insanlarımızı da, yeniden güzel bir toplum yaratılana kadar bu kötü şeylere uyum sağlamamaya davet ediyorum...

Burada açık yüreklilikle ve dürüstçe de ifâde ediyorum ki:

- Kendi coğrafyasında "şamar oğlanı"nı oynamaya uyum sağlamaya hiç niyetim yok.

- Hiç niyetim yok, “Irk”a referans eden “Asimilastyonist” bir ideolojiye uyum sağlamaya.

- "Al bunu ille de sev" dercesine, yeni ve bağnaz bir din hüviyetini, toplumun başına bir namlu gibi dayatan din yobazlarına uyum sağlamaya da hiç niyetim yok.

- Yalanı siyâsetin rajonlarına göre siyaset sermayesi yapmaya uyum sağlamaya hiç ama hiç niyetim yok.

- Hele, insanî değerleri bir takım “uyduruk” ve sözde "kutsal"lara feda edenlere uyum sağlamaya insanlık adına hiç mi hiç niyetim yok.

- İnsanların gözünün içine baka baka, bâzı çevrelere rant sağlamak uğruna, "peşkeş" ekonomisinden daha iyi bir sistem yokmuş gibi davranlara uyum sağlamaya da hiç niyetim yok.

- Eğitimin “eğitimsiz insan" yetiştirdiği bir eğitim sistemine uyum sağlamaya ise ömrü billah hiç niyetim yok.

- Sendikacılara, "sus bakayım, erkek adam ağlamaz" kadar sığ ve pervasız yaklaşımlarla yaklaşıp, Kıbrıs Türk Toplumunu "örümcek ağına yakalanmış sinek" zannedenlere uyum sağlamaya kesinlikle hiç niyetim yok.

- Statü ve "Fark edilme" talepleri olanlara uyum sağlamaya maazallah hiç niyetim yok.

Bana öyle geliyor ki, bizler bu niyette değilken yukarıda vurguladığım durumlara uyum sağlamaya; "emir yumurcaklığına soyunanlar" ile "hegemonya"nın allayıp pullayıp koklattıklarının ideolojilerinin bir parçasıdır bu uyumlaşma ve uyumlaştırma sürecinde insanlara yaşatılanlar.

Bu durum, hegemonyaya boyun eğen "emir yumurcakları" ile topluma dayatılan inanılmaz durumlara uyumlaşmaya direnç göstermeyenlerin ne yazıktır ki çok acı bir gerçekliğidir!

Ve...
Aslında uyum sağladıkları şeyin adı, kelimenin tam anlamı ile:
"YOZLAŞMAK"tır!

 "Hiç niyetim yok"!...

Ya sizin?

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 736 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler