1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HİÇ Mİ İNSANLIK KALMADI?'
HİÇ Mİ İNSANLIK KALMADI?

'HİÇ Mİ İNSANLIK KALMADI?'

Sevimli Dostlar Derneği, sokak hayvanlarını öldürdüğü gerekçesiyle Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ve Veteriner Dairesi’ne tepki gösterdi

A+A-

Sevimli Dostlar Derneği, sokak hayvanlarını öldürdüğü gerekçesiyle Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ve Veteriner Dairesi’ne tepki gösterdi ve “Hiç mi insanlık kalmadı?” diye sordu.

Dernek Başkanı Oya Demirsöz yazılı açıklamasında, ülkede hayvanların yaşamına saygı ve hayvan sevgisi kalmadığını belirterek, sokak hayvanlarına sahip çıkması gereken makamların bunu yapmak yerine kolay yolu seçip onları iğneyle uyutup öldürmeyi tercih ettiğini savundu.

Demirsöz, bu sabah Lefkoşa’da Dumlupınar bölgesinde Ilgaz Sokak’ta belediye görevlilerinin üç köpeği iğneyle uyutmaya çalıştığını, bu köpeklere bakan ailenin de şaşkına döndüğünü ve çok üzüldüğünü anlattı.

İki köpeğe zehirli iğne yapıldığını, ailenin birini kurtarmayı başardığını; diğerinin öldüğünü ifade eden Oya Demirsöz, yaşananlardan son derece üzgün olduklarını belirtti.

Sevimli Dostlar Derneği gönüllülerinin sokaklarda buldukları hayvanları tedavi edip onlara kalabilecekleri birer yuva bulmaya çalıştıklarını anlatan Oya Demirsöz, “Ama maaşlı çalışan kişiler ‘öldür kurtul’ yolunu tercih ediyor. Bu inanılacak gibi değil” dedi.

Demirsöz, asli görevlerini yapmayan belediyenin sokak hayvanlarını öldürdüğünü savunarak, “Keşke diğer işlerini de bu kadar ciddi yapsalar” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler