1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HEYECANLIYIM'
HEYECANLIYIM

'HEYECANLIYIM'

Küçük Kaymaklı’nın geçtiğimiz hafta gerçekleşen genel kurulunun ardından oluşturulan futbol şubesi, hafta başından itibaren takımın başına getirilecek teknik adam konusunda titiz çalışmalar yapmıştı. Bir grup yerli teknik adam ile görüşen yeşil siya

A+A-

 

 

Küçük Kaymaklı’nın yeni sezonda takımı emanet edeceği teknik adam Enver Sedat Simavi, hedefi olan, alt yapısı hazır, iyi bir yönetimi olan, meraklı seyirci kitlesi olan bir takıma gittiğim için heyecanım var. Böyle bir takımda teknik direktörlük yapmak tabi ki heyecan verir” dedi. Yeni sezonda 6 tane takımın şampiyonluğa oynayacağını söyleyen Simavi, bu takımlar içerisinde mücadele edebilmek için iki tane iyi yabancının takıma dahil edilmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Küçük Kaymaklı’nın geçtiğimiz hafta gerçekleşen genel kurulunun ardından oluşturulan futbol şubesi, hafta başından itibaren takımın başına getirilecek teknik adam konusunda titiz çalışmalar yapmıştı. Bir grup yerli teknik adam ile görüşen yeşil siyahlı ekip, son olarak bir dönem takımı çalıştırmış ve başarılar elde etmiş Enver Sedat Simavi ile anlaşarak yeni sezonda takımı deneyimli teknik adama emanet etmeye karar verdi. Simavi, Küçük Kaymaklı ile anlaşmaya vardıktan sonra anlaşma sürecinde yaşananları, takım hakkındaki düşüncelerini ve transferde izlenecek yolu Yenidüzen Spor Servisi’ne değerlendirdi.

 

SİMAVİ: “HEDEFİ OLAN BİR KULÜP”

 

Yeşil sahalardaki teknik adamlık görevine 4 yıl önce ara veren Simavi, kulüp bazında son olarak Tatlısu’yu çalıştırırken, Milli Takım’da kısa bir dönem görev aldı. Küçük Kaymaklı’yı tercih etme nedeniniz nedir sorusuna Simavi “Kaymaklı kadrosu, alt yapısı, sahası, tesisleri ve deneyim kazanmış yönetimi olan bir kulüp. En önemlisi hedefi olan bir kulüp olması beni tekrardan bu görevi üstlenmeye itti” dedi. Teknik direktörlük kariyerine ara vermesini, yeni yetişen antrenörlerin önünü açmak ve onların da çalışmasını sağlamak amacı ile açıklayan Simavi, ülke futbolunda yabancı teknik adam düşünülmeye başlandığı ve yerli teknik adamların geri planda kalacak olması düşüncesinin de ön plana çıktığı şu günlerde “Sporun hala daha bize ihtiyacı olduğunu hissettim” diyerek görev almaya karar verdiğini söyledi.

 

“HEYECANLIYIM”

Uzun zamandan sonra yeniden futbol içerisinde aktif olarak görev alacak olmanın kendisi için heyecan verici olduğunu söyleyen deneyimli teknik adam “Heyecan şu şekilde var; hedefi olan, alt yapısı hazır, iyi bir yönetimi olan, meraklı bir seyircisi olan bir takıma gittiğim için heyecanım var. Böyle bir takımda teknik direktörlük yapmak tabi ki heyecan verir. Daha önce de Küçük Kaymaklı ile başarılar elde etmiştim” diye konuştu. Takımda daha önce çalıştığı futbolcular olduğunu belirten Simavi “Küçük Kaymaklı’yı geçtiğimiz yıl izledim. Beraber çalıştığım futbolcular da var. Alt yapıdan o dönemde yükselen oyuncular da var. Takıma biz adapte etmiştik. Benim oynatacağım sisteme yatkın bir oyuncu kitlesi de var” diye konuştu.

 

TRANSFER KONUSU

 

“Yönetimle de konuştuğumuzda, birkaç transfer yapma kararı aldık” diyerek transferde kadroya oyuncu dahil edeceklerinin sinyalini veren deneyimli teknik adam, “Yabancı konusunu yönetimle konuştuk. İki tane iyi yabancı futbolcu kadroya dahil etmek istiyoruz. Bana göre bu sene şampiyonluğa oynayacak 6 tane takım olacak. Bu takımların içerisinde mücadele edebilmek için iyi yabancılara ihtiyaç var. Takımın eksik yönlerini de biliyorum. Ona göre de bir durum değerlendirmesi yapacağız” dedi. Kaymaklı’nın teklifine evet demesini yine tekrarlayan Simavi “özverili çalışan bir yönetim, alt yapısı, tesisi ve meraklı taraftar kitlesi olan bir kulüp olması. Geçtiğimiz yıl yapılan yapılan hatalar var. Aklı başında olan bir yönetim olduğu için bu hataların farkındalar ve olgunlaştılar, tecrübe kazandılar. Özel sektörde iş yapan insanlar, kulüplerin başına geçtiklerinde başarılı olurlar. Bunun futbolumuzda örnekleri var. Kaymaklı da bunlardan biridir. Kaymaklı’ya baktığında son on yıldır hep şampiyonluğa oynuyor. Hedefi olan bir takımı çalıştırmak, her teknik adamın istediği birşeydir” dedi.

 

“FUTBOLUN KEYFİ, SAHAYA GELEN SEYİRCİDİR”

 

Küçük Kaymaklı’nın son on yıldır şampiyonluğa oynayan bir ekip olduğunu belirten Simavi hedeflerinin sporseverlere keyif veren bir Kaymaklı izlettirmek olduğunu söyledi. Simavi “Spor kesmine keyif vermek amacındayız. 2002 – 2003

 sezonunda güzel bir takım yaratmıştık ve sahaya 8 bin kişi gelmişti. Tekrardan bunu yaratmak istiyoruz. Küçük Kaymaklı’nın bu potansiyeli var. Futbolun keyfi, sahaya gelen seyircidir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 495 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler