1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HESAP SORMA BASKICI ZİHNİYETİN ÜRÜNÜ'
HESAP SORMA BASKICI ZİHNİYETİN ÜRÜNÜ

'HESAP SORMA BASKICI ZİHNİYETİN ÜRÜNÜ'

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, “Eğitim, Bakanlığı’nın yurtdışına gidecek öğretmenlere hesap sorar gibi, nereye, hangi tarihlerde, niçin gideceklerini ve kullanacakları telefon numarasını sormasının baskıcı zihniyetin bir ürünü olduğunuR

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, “Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yurtdışına gidecek öğretmenlere hesap sorar gibi, nereye, hangi tarihlerde, niçin gideceklerini ve kullanacakları telefon numarasını sormasının baskıcı zihniyetin bir ürünü olduğunu” savundu.

Özyiğit, açıklamasında, yurtdışına giden öğretmenlerin mağduriyet durumu oluşmaması ve işverenin haberdar olmasına olanak sağlamak amacıyla, iyi niyetle yasaya konan bir madde kullanılarak öğretmenler üzerinde faşist bir anlayışla baskı kurmaya çalışıldığını ileri sürdü ve bunun kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Cemal Özyiğit, Güney Kıbrıs’a geçişlerde ispat-ı vücut istenmesi, üçüncü ülkelerde öğrenim gören öğrencilerle ilgili tutum ve kamu görevlilerinin Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu kullanmasının yasaklanması kararlarının ardından şimdi de öğretmenler üzerinde baskı kurmaya çalışıldığını savunarak, “Hükümetin baskıyla ve tehditle bir yere varılamayacağını artık anlaması lazım. Bu çağda böylesi uygulamaların gündeme gelmesi bile düşündürücüdür” dedi.

“TDP’nin, Kıbrıslı Türklerin böylesi baskıcı ve faşist anlayışlardan kurtulması adına mücadele verdiğini” kaydeden Özyiğit, halkın barış ve demokrasi içerisinde, insanca yaşayabileceği bir düzenin kurulması uğraşlarının, sonuç alınıncaya dek kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 411 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler