1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hesap Coşkun’dan
Hesap Coşkun’dan

Hesap Coşkun’dan

Yarım kalmış maçın konsantresi ne derece olur. Başlamak ve hemen ardından soyunma odasına gitmek. Kim ne derse desin böylesi maçlara konsantre olup mücadele etmek oldukça zor. Bu olumsuzluktan Gençlik Gücü ev sahibine göre daha fazla etkilenen taraf oldu

A+A-

 

 

Yarım kalmış maçın konsantresi ne derece olur. Başlamak ve hemen ardından soyunma odasına gitmek. Kim ne derse desin böylesi maçlara konsantre olup mücadele etmek oldukça zor.

Bu olumsuzluktan Gençlik Gücü ev sahibine göre daha fazla etkilenen taraf oldu. Gençlik Gücü hiç kuşkusuz ilk otuzaltı dakikada daha iyiydi.

Şunu da belirtmekte fayda var. Yeşil beyazlılar genelde mücadele konusunda sıkıntı yaşamıyor. Defans bloğu istekli ve yakın. İlk müdahaleler iyi. Seken toplarda sıkıntı var.

Orta alanda mutlaka aşılması gereken sorunlar var. Boris Flandanji mücadele gücü yüksek aldığı topları olumlu kullanan bir futbolcu. Yanı boş bu da performansını olumsuz etkiliyor. Mustafa Ayker ve Hasan Göksun bu alana daha fazla katkı koymalı. Bu sayede Boris Flandanji gereksiz enerji kaybı yapmadan daha verimli oynayabilir.

Takımın en büyük sorunu pas. Günümüz futbolunda top tutmak en büyük hedef. Bir takım top tutma konusunda sıkıntı yaşamazsa sonuca gitme konusunda da sıkıntı yaşamaz. Oyuna hükmettiği için de pozisyon vermez. Topsuz koşular ve boş alanlar maç içinde sık sık kullanılmalı.

Özgür gol yollarının etkili ismi. Fakat o da genelde destek alamadı. Ve maç boyunca savunma arasında kaybolup gitti.  İleriye topun sağlıklı aktarılamadığını yukarıda söylemiştim. Ama bu özgür’ce bir mazeret olarak görülmemeli. Biraz daha gezen ve top almak için gayret sarf eden kimlikle oynamalı.

Hakan Eminoğlu’nun en büyük özelliği defans arasına ve arkasına yaptığı koşular. Bu özelliğini sahaya yansıtmak için bence daha doğru koşular yapmalıydı. Hakan genelde geride orta alana kadar geldi. Top alıp oyun kurmaya çalıştı. Burada gereksiz top kayıpları yaptı. İleriye çıkıp gerekli koşuları yapamadı.

Ahmet Gençlik Gücü’nün bu yılkı en büyük kazancı. Israr edilerek oynatılmalı. Ahmet de kendine verilen bu şansı en iyi şekilde kullanmalı. Hata yaparım endişesi taşımadan sol kanadı etkili kullanmalı.

Lefke, Mehmet Solkanat ile son iki yılda lige damgasını vururken pas ve pres konusunda örnek olmuştu. Aynı modeli gençlik Gücü’nde görmek için biraz zaman biraz da kadro iyileştirmesine ihtiyaç var.

Erteleme Bağcıl’a ilaç gibi geldi. Ertaç takımda yerini aldı. Sonrasında oyuna Hakan Altın’da dahil oldu.

Bu sayede forvet oynamak zorunda kalan Coşkun geriye yani esas yerine çekildi. Sırtı kaleye dönük oynamaktan kurtulan Coşkun daha verimli oynadı. Doğru koşular ve boş alanları etkili kullanarak attığı üç gol ile yarım kalan hesabı kesti.

Bağcıl kadro olarak sıkıntılı. Ertaç, Hakan Altın ve Erbay’ın sakatlıkları ise işin tuz ve biberi. Deneyimli futbolcular iyileşir ve takımda yer alırsa devre arasına kadar üst sıralara tutunmada sıkıntı yaşanmaz.

Ama hedef daha yüksek ve sıkıntısız bir ligse transfer şart.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 451 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler