1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HER YERDE FARE VAR
HER YERDE FARE VAR

HER YERDE FARE VAR

Doğal dengenin bozulmasıyla ortaya çıkabilecek sorunlara defalarca dikkat çekildi. Ülkemizde ne yazık bu konuda yeterli bilinç olmadığı için her gördüğümüz yerde yılanların öldürülmesi, ekstra av mevsimi yaratılması, doğal dengede bozuklulara yol açıyor.

A+A-

 

 

Doğal dengenin bozulmasıyla ortaya çıkabilecek sorunlara defalarca dikkat çekildi. Ülkemizde ne yazık bu konuda yeterli bilinç olmadığı için her gördüğümüz yerde yılanların öldürülmesi, ekstra av mevsimi yaratılması, doğal dengede bozuklulara yol açıyor. Özellikle Karpaz, İskele’ye bağlı köylerde ve Mesarya civarında fare istilaları harnup ağaçlarına ciddi zarar veriyor. ‘Ağustos Avı’nın açılması ile bilinçsiz avcıların önüne gelen kuşları vurması da farelerin sayılarında artışa neden oluyor.

Fare istilaları ile ilgili YENİDÜZEN’e konuşan K.T Biyologlar Doğayı Araştırma ve Koruma Derneği Başkanı Niyazi Türkseven, tarım arazilerinin bozulmaya başlamasının ana nedeninin yırtıcı kuşların öldürülmesi olduğunu belirtti. Türkseven, yanlışı başka bir yanlışla halletmenin doğru olmadığını söylerken zehirleme yönteminin son derece yanlış olduğunu vurguladı, çözümün doğal yollarla yapılmasını söyledi.

 

Ayrıntılar YENİDÜZEN'de

 

 

 

Bu haber toplam 1751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler