1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘HER YER YANGIN YERİ’
‘HER YER YANGIN YERİ’

‘HER YER YANGIN YERİ’

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), her yanda usulsüzlük, yolsuzluk, çürümenin kendini net olarak gösterdiğini; her yanın yangın yeri olduğunu belirtti.

A+A-

 

 

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), her yanda usulsüzlük, yolsuzluk, çürümenin kendini net olarak gösterdiğini; her yanın yangın yeri olduğunu belirterek, “erken seçim masalına kanmadan yeni bir sokak mücadelesi ve toplumsal hareketin örgütlenmesi” için ilgili kesimlere çağrı yaptı.

YKP, son siyasal gelişmeleri değerlendirdiği yazılı açıklamasında, Kıbrıs sorunu gibi her şeyi kısıtlayan bir gerçek ortada durduğu sürece sosyo-ekonomik alandaki sorunların birçoğunun çözülemeyeceğinin artık birçok kesim tarafından kabul edildiğini belirterek, statükonun yıllardır Kıbrıs’ın kuzeyini tam bir ateş çemberinde tutmakta olduğunu savundu.

“Biz, önümüze konan sirki seyrederken arkada birçok dolaplar dönmektedir.

Her gün kurultay masalları ile uyutulan toplumun altından geleceği çalınmaktadır” ifadelerine yer verilen açıklamada, Ercan Havalimanı ihalesi ve ekonomik paketle ilgili eleştiriler yapıldı.

Açıklamada, bu yeni paketin yarım kalan eski paketin tamamlanmasını da içereceğinin bilindiği; eğitimde ise son 2-3 ayda yaşanan sorunların içinden geçilen durumu anlatan tipik örnek olduğu savunuldu.

Açıklamada “Yeni yıkım paketi hazır, bunun kime ait olduğu tartışılmakta! Tüm kurumlara yerleştirilen TC bürokrasisi tarafından atanmış ‘uzmanlar’ tarafından bu coğrafyada hazırlanan paket için ‘yerli malı’ etiketi vurulmak isteniyor, montaj sanayi için ne kadar yerli üretim denebilirse, bu pakete de o kadar yerli malı denebilir!” ifadeleri de kullanıldı.

 

 

 

Bu haber toplam 575 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler