1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HER TÜRLÜ ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR'
HER TÜRLÜ ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR

'HER TÜRLÜ ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR'

KTAMS, özelleştirme konusundaki duruşunu yineledi, “KTAMS özelleştirmenin her şekil ve türüne karşıdır.”

A+A-

KTAMS, özelleştirme konusundaki duruşunu yineledi, “KTAMS özelleştirmenin her şekil ve türüne  karşıdır.” Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle;

 

          Uzun bir süreden beridir ülkemizde demokrasi tiyatrosu oynanmaktadır. Seçim dönemi güzel günler vaad ederek,  mutlu bir toplum yaratacağını söyleyenler halkı kandırarak iktidar olmuşlardır. Yalanlar söyleyerek halkı kandırıp alay ettiğini sanan işbirlikçi UBP aslında kendisi alay konusu olmaktadır.

         Sözde katılımcılık diyerek bizleri meclise davet eden halk düşmanı UBP  bizden özelleştirme yasası konusunda görüş talep etmektedir. KTAMS’ın özelleştirme yasasına dair görüşü başkaları  gibi yalpalayan gemi yelkeni gibi değildir. Görüşümüz nettir. “ KTAMS özelleştirmenin her şekil ve türüne” karşıdır.  “Özelleştirerek devletin sırtındaki kamburu temizleyeceğiz” demagojisi yapanlar  aslında taşeronluğunu yaptıkları AKP’nin kendi ülkesindeki  gibi  işsizler ordusunu Kuzey Kıbrıs’ta yaratmayı amaçlamaktadır.   KTAMS olarakbu duruma  asla izin vermeyeceğiz.

         Sosyal Sigortalar, Sosyal Güvenlik ve İhtiyat Sandığı yasalarında aldıkları görüş ve düşünceleri  ne kadar önemsedikleri ve değerlendirdikleri ortadadır. Biz KTAMS olarak UBP’nin ekonomiyi batırmasına asla alet olmayacağız. Bu tiyatronun bir parçası olmamız mümkün değildir.

          Birtakım çevrelerin geleceklerini garanti altına alacağız diyerek başta KTHY çalışanlarını rehin olarak tutmalarına asla boyun eğmeyeceğiz. KTHY çalışanlarının bugün yaşadıklarının tek sorumlusu UBPdir. Bir bakanlar kurulu kararıyla sorunu çözebilecekken aylardır  çözmeyen UBP, bugün yaşananların da  tek sorumlusudur. KTHY çalışanlarının rehin tutulması bir insanlık suçudur ve buna görüş vererek katkı koymak  en az onlar kadar suça ortak olmaktır.

         KTAMS dün olduğu gibi bugün de özelleştirmenin karşısındadır. Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde halkın öz mallarının peşkeş çekilmesinin taşeronluğunu da asla yapmayacaktır. Özelleştirme Yasası çerçevesinde Meclise davet edilmeyi bir hakaret olarak kabul ettiğimizi belirtir, özelleştirmeye karşı mücadeleye devam etme kararlılığında olduğumuzu vurgularız.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler