1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HER ÇARŞAMBA GİRNE BARIŞ PARKI’NDA SİNEMA KEYFİ
HER ÇARŞAMBA GİRNE BARIŞ PARKI’NDA SİNEMA KEYFİ

HER ÇARŞAMBA GİRNE BARIŞ PARKI’NDA SİNEMA KEYFİ

Girne Belediyesi, Kültür – Sanat etkinlikleri çerçevesinde; geçmişe duyulan özlemi yaşatmak için bu yıl ilk kez düzenlediği açık hava sinema keyfi “Arkadaş” filmi ile devam ediyor

A+A-

 

 

Girne Belediyesi, Kültür – Sanat etkinlikleri çerçevesinde; geçmişe duyulan özlemi yaşatmak için bu yıl ilk kez düzenlediği açık hava sinema keyfi “Arkadaş” filmi ile devam ediyor.

Arkadaş, yönetmenliğini, yapımcılığını, senaristliğini ve başrol oyunculuğunu Yılmaz Güney’in yaptığı 1974 yılı yapımı Türk filmi.

Filmde öğrencilik yıllarından tanışan iki arkadaşın yıllardan sonra karşılaşmasını anlatıyor. Cemil (Kerim Afşar) zengin olmuş bir kıyı kentinde bir kadınla evlenmiştir. Azem (Yılmaz Güney) ise arkadaşının çarpık yaşantısını anlatmaya çalışır. Bu sırada Cemil’in eşinin kardeşi Melike (Melike Demirağ) Azem’e aşık olur. Filmin sonunda Cemil gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Filmin sonunda Cemil’in kime ateş ettiği gösterilmemektedir. Hikaye’de Yılmaz Güney arkadaşıyla gönderme yaptığı yozlaşmış toplumsal yapıdır. Toplumsal yapıyı sadece eleştirmez, alternatifini de Azem’in yaşam tarzı ile anlatır.

 

“AÇIK HAVA SİNEMASI” DEVAM EDECEK...

Girne Belediyesi tarafından düzenlenen halka açık ücretsiz “Açık Hava Sineması” Yeşilçam Nostalji Türk filmi gösterimleri, her Çarşamba Girne Barış Parkı’nda devam edecek. Sinemaseverlerin tutkunu olduğu Yeşilçam klasikleri Girnelilerle buluşmaya devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  
Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler