1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HEPİMİZ YOK SAYILDIK'
HEPİMİZ YOK SAYILDIK

'HEPİMİZ YOK SAYILDIK'

Yorgancıoğlu, siyasi partilere danışılmadan UBP Hükümeti’nin hazırladığı,‘2013-2015 Ekonomik Programı’ hakkında açıklamalarda bulundu

A+A-

 

 

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, siyasi partilere danışılmadan UBP Hükümeti’nin hazırladığı,‘2013-2015 Ekonomik Programı’ hakkında açıklamalarda bulundu. Görüşlerine başvurulmuş gibi davranılan örgütlerin de devre dışı bırakıldığını belirten Yorgancıoğlu’nun açıklamasının tam metni şöyle:

 

“Ele aldığı her konuda, halkımızın çıkarlarını gözetmeden hareket etmeyi alışkanlık haline getiren hükümet, 2013-2015 ekonomik programını hazırlarken de beklendiği gibi farklı bir tutum takınmadı. Halkımız, kendisini ve geleceğini çok yakından ilgilendiren ekonomik programın hazırlanmasında göz ardı edilerek umursanmadı. Görüşlerine başvurulmuş gibi davranılan örgütler devre dışı bırakıldı ve ortaya koymaya çalıştıkları yapıcı katkı görmezden gelindi.

 

Siyasi partilerin ekonomik programın hazırlanma sürecinde düzenlenen toplantılara çağrılmamış olmasını kabul edilmez bulsak da çağrılı olan örgütlerin ortaya koydukları düşüncelerin program içeriğine yansımaması en basit tanımlamayla bir hakarettir. Kıbrıs Türk Halkı’nın UBP’nin sorumsuz ve vurdumduymaz tavırlarla hareket etmesine tahammülü kalmamıştır. Hükümetin “kendi programımızı kendimiz yaptık” iddiaları, bugün basınımızda yer alan, düşünceleri alındığı halde, programın hazırlık sürecinden dışlanan sivil toplum örgütü temsilcilerinin, programın içeriğinden habersiz olduklarını belirten açıklamalarıyla ortadan kalkmıştır.

 

Hükümet ekonomik programı halktan gizlenerek, onu yok sayarak hazırlamış ve onay için çantasına koyarak Türkiye’ye gitmiştir. Demokrasinin gereğini yerine getirmeyen UBP, siyasi partilerin bilgisine getirmediği, katkısını talep etmediği bu programın sorumluluğunu tek başına üstlenecektir. Ancak biz CTP-BG olarak halkımıza sıkıntı yaşatacak ve olumlu bir sonuç doğurma olasılığı bulunmayan hiçbir uygulamaya geçit vermeyeceğiz.

 

UBP hükümetinin bu davranışı, yalnızca halkımıza yeni bir hakaret değil, ayrıca duyduğu güvensizliğin ve örgütleri aracılığıyla dile getirdiği düşüncelerin hiçe sayıldığının önemli bir göstergesidir. Hükümetin bu davranışı, “uçuyor” dedikleri ve aslında batırdıkları, üstelik nasıl kurtarılacağını da bilmedikleri ekonomimizi, başkalarına emanet etmelerinin telaşıdır. UBP Hükümeti, halkımıza güvenmiyor ama kendi çıkarları ve parti içindeki konumlarının peşine düşerek, halkımıza ihanetini, yasa tanımazlığı ve bütçe kaynaklarını yasal olmayan yollarla kullanarak, delege avını sürdürüyor.

 

Bizler sorumlu siyaset anlayışımızdan ödün vermeden, halkımızın çıkarları doğrultusunda çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Hükümetin halk düşmanı tavırlarına bir an önce son verebilmek ve Kıbrıslı Türklerin refahını yeniden sağlama bakımından erken seçim kaçınılmazdır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 575 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler