1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HENÜZ TAMAMLANMADI'
HENÜZ TAMAMLANMADI

'HENÜZ TAMAMLANMADI'

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, YENİDÜZEN’in iki gün boyunca manşetten duyurduğu “2013-2015 ekonomik programı” ile ilgili açıklama yaptı

A+A-

 

 

 

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, bir gazetede yayımlanan “taslak planın”, uzun süredir uğraş vererek hazırlanan Ekonomik Program ile hiç bir ilgisi olmadığını ve “Ekonomik Programın içeriği” olduğu iddia edilen bilgilerin ise gerçekleri yansıtmadığını bildirdi

 

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, 2013-2015 Ekonomik Programı’nın henüz tamamlanmadığını belirterek, “basında yer alan” programın, Temmuz ayı içerisinde Bakanlar Kurulu’nun onayına sunulacak programla hiç bir ilgisi olmadığını bildirdi.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, konuyla ilgili açıklamasında, Ekonomik Program’ın, uzun bir uğraş verilerek, her bölgeden sivil inisiyatifin katılımıyla, çalıştaylar düzenlenerek ve çeşitli sentezleri barındırarak hazırlanmakta olduğunu belirtti.

 

“YÖNETİCİLİK MERKEZİ’NDEN HİZMET ALIMI YAPILARAK HAZIRLANDI”

Bakanlık yönetiminde,  Yöneticilik Merkezi’nden (Management Center) hizmet alımı yapılarak hazırlanan 2013-2015 Ekonomik Programı’nda sivil toplum kuruluşlarının hassasiyetlerine de büyük önem verildiğine dikkat çekilen açıklamada, “2013-2015 Ekonomik Programı, söz konusu yıllar içerisinde Ekonomik Refahımızı en üst seviyede tutabilecek öğeleri barındırmakta ve halkımızın hassasiyetlerini de ön planda tutmaktadır” denildi.

Açıklama, şöyle devam etti:

“Ekonomik Program, Bakanlığımız tarafından, Temmuz ayı içerisinde Bakanlar Kurulu’nun onayına sunulacaktır. Bakanlar Kurulunun onayının akabinde ise halkımızın bilgi sahibi olabilmesi adına programımızı açıklamayı ve basın ile de paylaşmayı planladığımızı, kamuoyumuzun bilgisine sunmak isteriz”

 

“TASLAK PLANIN EKONOMİK PROGRAM İLE İLGİSİ YOK”

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, bir gazetede yayımlanan “taslak planın”, uzun süredir uğraş vererek hazırlanan Ekonomik Program ile hiç bir ilgisi olmadığını ve “Ekonomik Programın içeriği” olduğu iddia edilen bilgilerin ise gerçekleri yansıtmadığını bildirdi.

Söz konusu haberle, ekonomik programın kötülenmek istendiği belirtilen açıklamada, programın hazırlanmasında uğraş veren, görüşlerini paylaşan bir çok sivil toplum örgütü temsilcisiyle akademisyen ve diğer katılımcıların emeklerine de büyük bir saygısızlık yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada “Gazetecilik müessesesinin saygınlığının muhafaza edilmesinin her yayıncının sorumluluk duyması gereken bir görev olduğu düşüncesindeyiz. Gerek Bakanlığımız, gerekse Sayın Bakanımız ile ilgili devamlı suretle kamuoyumuzu yanıltıcı haberler yapan gazeteyi bu konuda daha duyarlı olmaya davet ederiz” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 586 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler